Australi, peshkaqenët notojnë bashkë me nxënësit (Foto+Video)

July 12, 2017 12:31

Australi, peshkaqenët notojnë bashkë me nxënësit (Foto+Video)

Pamje të frikshme të filmuara me dron tregojnë momentin, kur një tufë peshkaqenësh notojnë poshtë një grupi nxësësish shkolle në Australi. Ka qënë fotografi Sean Scott, i cili nuk po iu besonte syve, ai që ka kapur gjithçka nga ajri shkruan Daily Mail.

“Nuk kisha parë kurrë më parë që peshkaqenët të notonin kaq pranë njerëzve. Kam përshtypjen se peshkaqenët u afruan shumë me bregun thjesht për të parë se çfarë bëhet dhe kur kuptuan se nuk ishte zinxhiri i tyre ushqimor, u larguan”, ka thënë Scott.

Fotografi shpreson që videoja dhe fotot e tij të tregojnë se në një ambient të shëndetshëm, me shumë peshq dhe ushqim për peshkaqenët, këta krijesa të frikshme mund të jetojnë shumë mirë së bashku me njerëzit.

“Ndoshta duhet të përdorim logjikën. Nëse i jepni peshkaqenëve hapësirën e tyre dhe i lini të qetë gjithçka do të shkojë mirë”- përfundon Scott.

July 12, 2017 12:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*