Austria “mbyll dyert” për Shqipërinë, ambasada: Merrni masa për të shmangur bllokimin

July 14, 2020 15:23

Austria “mbyll dyert” për Shqipërinë, ambasada: Merrni masa për të shmangur bllokimin

Austria i shtohet listës së vendeve të BE që pezullojnë fluturimet me Shqipërinë.

Ambasada jonë në Vjenë njofton se ministri autriak i Shëndetësisë ka firmosur rregullat e reja.

Ndërkohë ambasada ka edhe një apel. Ajo shkruan në Facebook se qytetarët duhet të marrin masa për të shmangur ndonjë bllokim të mundshëm.

“Njoftojmё se, Austria do tё pezullojё fluturimet nga Shqipëria nga data 16 korrik deri nё datёn 31 korrik 2020!

Ministri i Shëndetësisë, z. Rudolf Anschober, ka firmosur rregulla të reja, sipas së cilave lista e ndalimit tё fluturimeve drejt Austrisё zgjerohet me 10 vende tё reja, duke e çuar nё total numrin e ndalimeve nё 18.

Nё listёn e ndalimit tё fluturimeve do tё pёrfshihen vendet e Ballkanit Perëndimor, Rumania, Bullgaria dhe Moldavia.

Bёjmё thirrje tё gjithё shtetasve shqiptarё me leje qёndrimi nё Austri dhe tё gjithё tё interesuarve tё marrin masa tё menjёhershme pёr tё shmangur bllokimin e tyre” – shkruan ambasada shqiptare.

l.h/ dita

July 14, 2020 15:23
Komento

2 Komente

  1. Gzim Kulufi July 14, 17:34

    Pooo, Austrise i takon te (na) jape keshilla per virusin, sepse nga vendi turistik i Austrise, Ishigli (apo si e ka sakt), nisi korona ne te gjithe Europen!

    Reply to this comment
  2. Loni July 14, 19:25

    Kuluf ja ke fut kot…mos u mer me gazeta….puna eshte qe Austrise po i shkojne te infektuar nga Ballkani.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim