Beograd, masa sigurie rreth ambasadës shqiptare

October 18, 2014 16:21

Beograd, masa sigurie rreth ambasadës shqiptare

Forca të shumta policore kanë rrethuar Ambasadën e Shqipërisë në Beograd.

Në hyrje të ambasadës është vendosur edhe një autoblind që shërben për shpërndarjen me ujë të turmave në raste protestash, si dhe katër autoblinda të tjerë policie.

Dyshohet se ndaj selisë tonë diplomatike në kryeqytetin e Serbisë, mund të ndërmerret ndonjë sulm nga demonstrues.

Masat janë marrë nga policia serbe në kuadër të ndeshjes Partizani-Crvena Zvezda që luhet sot pasdite.  Sipas burimeve nga ambasada shqiptare në Serbi ka informacione se kjo godinë mund të sulmohet nga huliganët.

Sipas së drejtës ndërkombëtare, Ambasada konsiderohet territor i atij vendore. /E.K

October 18, 2014 16:21
Komento

7 Komente

 1. Naci October 18, 16:32

  Situata paraqitet e rende aktualisht,gjaku i nxehte i politikes nga dy anet e kufirit do kushtoj shtrejt, lufta eshte prezent sepse keshtu i tha kremlini.

  Reply to this comment
 2. lavdosh October 18, 16:48

  Shqiperia eshte vend i Nato-s. Nqs Serbia do perdoret si meshe per te luajtur lojen e Putinit do ta paguaje shume shtrenjte.
  Duhen evituar provokimet. Vucic do te gjeje nje pretekst per te anuluar viziten dhe tja hedhi fajin Shqipetareve

  Reply to this comment
 3. Horri i Bulevardit October 18, 16:51

  Ju lutemi, a eshte dikush, qe mund te therrase nen arme komandant Pellumb Zaimin, ti thote se jemi gati, se me duket po vjen koha, qe ti tregojme edhe njehere armet, por jete rradhe jo te vecuar, por te bashkuar si komb.
  Gjejeni komandat Zaimin dhe i thoni, se detyra te therret.

  Reply to this comment
 4. info analitike October 18, 16:57

  Perpiquni te mos ngaterroni hooligan-et me pjesen tjeter te popullsise. Nga sa lexohet nga reagimet online qytetaret serbe nuk jane dakord me qendrimet e qeveritareve serbe, ne te shumten e rasteve ngrihet zeri kunder pranise se Bogdanov-it ne fushe dhe ne mos reagimin e forcave te sigurise:
  http://historia-ime.com/en/2011-08-07-02-58-19/item/5527-lexuesit-serbe-mbajne-qendrim-ndryshe-nga-media-dhe-politikanet-e-tyre.html

  Reply to this comment
 5. Dardan October 18, 20:29

  Jane irrituar serbet sepse kreret e zagareve te tyre ne Shqiperi u eshte bllokuar aktiviteti anti shqiptar (jo i gjithi por esthe bllokuar 60% kurse serbet e duan 100% efektivitetin zagaror te lakejve te tyre)

  Reply to this comment
 6. Elina October 18, 21:09

  Gazetari I RTPse spiuni I UDBse ( Tradhtari i kombit)) qetniku Fahri Musliu…me 197o ne Beograd lind me nji qetnikushen Dragica Kunovac serbe e kropacise –spiune e UDBse lindin stervinen qetnike Aleksandar Vuqiqin ..armikun numer 1 te shqiptarve ..dhe njeriu i cili e ka perkrahur pa rezerv regjimin e Milosheviqit…per vrasjen massive te shqiptarve dhe boshjakve
  mediat serbe ..qe kane qasje ne dosjene UDBse dhe KGb se per Vucicin thone se Vucici eshet Fahrijin sin…..djal i Fahri Musliut…. Fahri Musliu na del se e ka lindur nji monstrum anti shqiptar…qetnik te perbetuar qe ka vrar e prer shqiptar e boshnjak.
  Fahri Musliu ka shkuar ne Beograd me 1968 ne Fakultetin e Gazetarise. Nena e Vucicit studente e martuar, studionte ekonomikun dhe mirrej me Gazetari. Aleksander Vucic ka lindur ne mars te vitit 1970. Nga fotot e pakta te babait te Vucicit qe gjenden ne internet, pamja e vellaut te tij, ngjashmeria e Vucic me Fahriun na tregojne se Aleksander Vucic eshte shqiptar me baba Fahri Musliun. Ka plote shkrime ne gportalet serbe ku thuhet kjo. Edhe njerezit e pushtetit ne Serbi thone qe nuk ka cka publikohet dicka qe e gjithe serbia e di.

  http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/133114-vucicev-otac-albanac-a-stric-ustasa.html

  https://www.youtube.com/watch?v=07L5cwZ9FYw
  http://lajmi.net/a-eshte-shqiptar-babai-biologjik-i-kryeministrit-serb-vuciq_100081938.html

  Reply to this comment
  • Dardan October 18, 22:33

   Po more vella, ashtu eshte, i bejne serbet dhe serbicat keto gjera. Ja edhe tek ne ne Shqiperi, shume jane femije serbesh, Midis tyre edhe Sali Berisha. Eshte i datlindjes 1944. Ky eshte femije jashte martese i Sheqere (Berishes) me Dushan Mugoshen qe ka qene i derguari i jugosllaveve. Edhe Ramiz Alia ka qene djale qe e ema boshnjake e ka lindur me serb. Edhe Nexhmije Hoxha ka qene dashnore e jugosllaveve ndaj bashkpunoi me Ramiz Aline per te vendosur sherbetoret e serbit ne krye te Shqiperise. Ne flasim or vella, por nuk na degjon njeri. Ka gazetare dhe intelektuarl qe i dine mire dhe u degjohet shume fjala, por ata jane te friksuar dhe nuk flasin.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*