Automjetet më interesante te panairi më i madh i teknologjisë, CES

January 12, 2019 22:40

Automjetet më interesante te panairi më i madh i teknologjisë, CES

Panairi më i madh i teknologjisë mbahet çdo vit në Las Vegas të SHBA-ve. Këtë vit u organizua nga data 8, deri në 11 Janar.

Aty paraqiten pajisje nga më të ndryshmet, dhe automjetet sigurisht që janë nga më interesantet.

Në edicionin e këtij viti nuk kanë munguar marka të fuqishme si Mercedes-Benz, Audi dhe BMW, por edhe marka të reja nga Kina e nga vende të tjera.

Dhe nuk pati vetëm makina, por edhe motoçikleta, jahte, helikopterë e dronë.

v.l/ Dita

January 12, 2019 22:40
Komento

3 Komente

 1. Krist January 13, 01:42

  Sa per dijeni,a e dini se cila marke (veturash)eshte me e shitura gjate vitit te kaluar?Eshte Toyota,qe juve ju ka mbetur sahati vetem tek gjermanet.Te mira jane,nuk i shan njeri,por popujt,kerkojne cilesine me koston te akordueshme per fuqine blerese boterore.

  Reply to this comment
 2. Adih January 13, 23:06

  KRIST ,@ ……. Gjysem te drejte e ke , por shiko mbrapa ,i kane pjeset e nderimit shume te shtrenjta ,e jo si Gjermanet ,qe i kane te lira .P ,or sidomos ruget e kqia te shqiperise jane me te mirat ,pa diskutim Gjermanet.

  Reply to this comment
 3. kRIST January 15, 19:47

  Edhe ti Adih,ke te drejte,por edhe une nuk e mohoj se jane te mira dhe nuk i shan njeri-e kam theksuar ,kete.Por komentin tend,e respektoj,pra jeni nje njohes specifik i realitetit.Ju pershendes!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim