Autori i librit për Gërdecin ka një pyetje

September 28, 2016 12:42

Autori i librit për Gërdecin ka një pyetje

Çdo të enjte deputeti socialist Taulant Balla, lexon pjesë nga libri “Armët dhe Çunat” të Guy Lawson, në Parlament. Gjë që shkakton debat në sallë mes tij dhe ish kryeministrit Berisha. Balla është shprehur: “Unë do t’i lexoj Saliut, çdo të enjte pjesë nga ky libër.”

Ndërkaq autori i librit shumë të diskutuar në Shqipëri, Guy Lawson ka një pyetje:

“Më vjen mirë, kur dëgjoj se tragjedia e Gërdecit është ende një çështje që shkakton debat në Shqipëri. Dhe ashtu duhet të jetë!

Por doja t’i thosha diçka deputetit Balla. Nëse jeni deputet i grupit të  kryeministrit Rama, pse nuk i kërkoni atij të hapë një hetim për çështjen e Gërdecit? Më ngjan se zgjidhja për këtë “mister”, është në duart e qeverisë – thotë Lawson për dritare.net

 

taulant-balla

September 28, 2016 12:42
Komento

22 Komente

 1. Lloji November 8, 21:56

  Mire e ka Sala qe thote ‘po jetoni ne kohen time’ ju z Balla beni vetem bla bla bla silleni me te vertete sikur jeni ne opozite, mos na u qani neve popullit kur te dilni ne opozite se sdo tju besojme me.Thjeshte nuk keni guxim

  Reply to this comment
  • ABC November 8, 23:35

   Duhen bere reformat me drejtesi se pari. Perndryshe cila gjykate ka b…. per ta denuar Salen per momentin? Pastaj mos haroni edhe ankesat e KLD-se ne Europe, se shteti po nderhyn ne punen e tyre dhe mos haro se jane te tere te zgjedhur nje nga nje nga i “madhi” Sali be ate institucion. Durim.

   Reply to this comment
   • G November 9, 10:44

    A ju genjen mendja juve,,,,,
    Apo, Partia e di, Ju i besoni verberisht asaj,

    Reply to this comment
   • Pellazgu November 9, 11:38

    @ABC

    Pse moj abetare, ato gjykatat do t’i reformosh duke sjellë gjyqtarë nga kozmosi, apo do jenë po ata shqiptarë që kanë qenë për këto mbi 100 vite të shtetit shqiptar? Asgjë s’ka për të ndryshuar!
    Reforma në drejtësi është një justifikim karshi opinionit të brendshëm dhe atij ndërkombëtar. Neve na thuhet se nuk po bëjmë shtet, pasi e ka fajin gjykata dhe duhet reforma (Nuk e di përse ka ndikuar gjykata e pareformuar në rënien ekonomike? Mbase ma shpjegon ti.), që dhëntë Zoti të mos jetë si ajo e arsimit të lartë dhe kjo e pronave, që e kanë në diskutim e sipër, kurse ndërkombëtarëve u thuhet se duhet të na pranoni pasi po bëjmë reformë. Apo me reformë ti kupton heqjen e atyre “te zgjedhur nje nga nje nga i “madhi” Sali” dhe zëvendësimin e tyre me të tjerë, të zgjedhur një nga një nga Gjatosh Rilindari?

    Reply to this comment
 2. LOVE November 8, 21:58

  Taulant
  te them une pse nuk dha doreheqjen
  se ti me gjithe Edin i rrahet shpatullat
  “sa gjynaf per Saliun ” ….

  cfare reforme ne drejtesi na tregon mor qelbesire e rrrrilindur ???
  po ZAMIRA DURDEN kush e sorollat dyerve te gjykatave akoma ???
  ju do beni reforme ne drejtesi ?? po ik more!

  Reply to this comment
  • N.VJOSA November 8, 22:38

   @Love, o shpifse e bastarduar,
   Nuk ka zot dhe perendi qe te bente te jepte doreheqe Saliu yt…
   Saliu do jepte doreheqe nga Pushteti, vetem po ta terhiqnin zvarrë!..
   Moj Miope, (po e zbus epitetin, se ne fakt je Lopè Qorre…)
   Zvarritjen e Zamires kerkoua gjyqtareve te Plepave te SaliParanojakKriminelHajdutMashtrusMitomanSpiun me damkë, edhe më langaraq se EsatPasheToptani…
   Po mblidhet lëmshi…, po kendon Qyqja…
   Nuk e degjon ?….pritet vetem reforma ne drejtesi…

   Reply to this comment
   • G November 9, 10:45

    Prit gomar,, te hame bar,,,
    Urraaaaaaa

    Reply to this comment
   • elio November 9, 11:45

    As qe ka per te ndodhur gje…kemi dy vjet ASNJE dhe e perseris…ASNJE akuze nuk eshte ngritur kunder Berishes..Tani po ecim me justifikimin se do bejme reformen ne drejtesi….GJENJESHTRA…Edi Drama pervecse eshte elifi matrak ne ekonomi( e zhyti vendin ne varferi) nuk kas prapanica t akuzoje Berishen….eshte gallof i paafte dhe i kote..

    Reply to this comment
 3. spartaku November 8, 22:09

  Nuk duhet pritur me.Saliu me birin e tij duhet te arrestohen,te gjykohen dhe te futen ne burgim te perjetshem.E verteta eshte se deri sot Edi Rama nuk e bene dote,pasi drejtesia eshte e koruptuar dhe e shitur te Saliu.Por populli mezi po pret qe kriminelet si Saliu me shoket e tij te shkojne sa me pare ne burg.

  Reply to this comment
 4. PESIMISTI November 8, 22:14

  PO POOOOOO PO POOOO…….HAAAAA HHHAAAAAAA.PO C ISH AJO PO HIC GJE……PO PO DHE TREQIND MUND TE VRITESHIN PO PO.GERDEC-GERMADH….21 JANAR-2 PRILL.AH PO HARRUAT 97-En JU KU NE PRANVER CELIN GONXHE LULESH E UNE MBOLLA PLUMBA.JAN RRITUR ATO .PO I KORRIM PERDIT ATO GONXHE TE BUKURA POR TE HELMTA E VDEKJE PRURESE.PO PO POOOO NE JEMI NJE SHKOLLE VETEM KLASAT NDRYSHOJN DHE MESUES NJE KISHIM RAMIZIN.HAHAAAA.

  Reply to this comment
 5. TaoLant vs Berishes November 8, 22:42

  Ende dyshohet, kush eshte shefi real i partive shqiptare:

  Per Enverin thuhej se e kane “themeluar” serbet, Mugosha dhe ai tjetri.
  Per PS-ne thuhet se e krijoi Kongresi i 9-te i PPSH

  Per PD-ne e sotme edne thuhet se kryetar eshte Berisha.

  Po kryetar i PS-s sot, kush eshte?
  Ka zera qe e identifikojne PS-ne me Taolant Ballen…

  Sepse vetem ai ferkon briret me berishen, po te mos llogarisim erjonken e vogel qe ne po ate barke eshte…, por i hakerrehet Cilit tani!

  Reply to this comment
 6. Shqipe November 9, 03:48

  Po pse bejme sikur duam shtete? Realishte duam dhe na pelqene remuja, thashethemet, te bejme komente, te shesim shprehje naive e akademike, Po askush nuk deshiron even ligjin vertete…..Pse duhet te presim nga Edi Rama? Nje mire e dime qe ai eshte I vetem. Nje mire e dime qe ai e ka kunfra edhe Meten, edhe PS- istet…..
  Atehere lind pyetja Pse nuk e bejme nje me protesta te kulturuara e demokratike reformen nje drejtesi? Pse nuk e rrethojme gjykaten e te mos leme te hyje me ato zyra tonat, te popullit, gjenerata plepishte salihane, e te qendrojme aty deri sa parlamenti te mare vendimin be emer te popullit, e Jo ne emer te kompromisit kriminal gjitheperfshires, partiake, pozite – opozite????
  U E MENDOJ SE KJO I JEP RRUGE NGERCIT, DHE LIRI SHQIPTAREVE. KOHA NUK PRET..

  Reply to this comment
 7. SMERLAPI I SHQUPIT November 9, 08:17

  familja ma e degjeneruar ne ballkan

  Reply to this comment
 8. toni November 9, 09:52

  E vetmja opozite sot per sot eshte Portokallia. Qeverisja ka ikur per lesh. E kapen shpejt biznesmenat e pozites se Saliut. Opozita ska me lidhje me kete vend pas atyre qe beri ne pushtet.
  T. Balla llafe ka se Librazhdin e tij po e rrjepin nga koka te kembet me bekimin e tij.

  Reply to this comment
 9. Arkidi November 9, 10:19

  Balla me Bracen mu kan shpof tani, bejne si dordolec, po pse ju dham voten more te pa fytyre te na jepni leksjone ne internet dhe Fb ik na na qat carin or 1.5 metroshat e Jozefines.

  Reply to this comment
 10. Hasani November 9, 13:12

  Te isha si Rama do ta largoja Ballen nga ekranet e deklarimet. Eshte krejt qesharak dhe ato qe thote, cilado qofshin, zhvleresohen kur i flet ai. Te sulmohesh nga T. Balla them se mbrohesh me mire. E kush foli – thone? Marroci katunar i Librazhdit. Me nder jush…

  Reply to this comment
 11. arjani November 9, 13:32

  Lere ca beri Saliu. Ti erdhe ne pushtet me bemat e Saliut. Ku je vet? Sa do presim te veme drektesi ? Apo ci q…. momen thone durrsaket

  Reply to this comment
 12. kris 1 September 28, 14:37

  Ne i paguajme keta plehra ne parlament per te bere gallate nje dite ne jave

  Reply to this comment
 13. info analitike September 28, 17:59

  Autori i shkrete perpiqet t’ia thote rrotull rrotull qe Tao eshte nje cope idioti servil, ne sherbim te shefit te radhes. Tao para partise nuk ve asgje as atdhe, as familje, as femijet. Ishin vete rilindjotet qe justifikuan Gerdecin duke shfajesuar qeverine Berisha. Prandaj reagimi i Tao Taos e ben ate qesharak ne syte e botes, perfshire autorin e librit.

  Reply to this comment
 14. I.Troplini September 28, 19:17

  Edi Rama nuk èshtè Kryeministèr i votès sè revoltès popullore. Lèpirja e tij me atè qè ishte shkaktari i daljes sè popullit opozitar nè bulevard mè 21 Janar, i dha shkelmin pèrfundimtar shpresès se Rilindja nuk kish lindur e vdekur.
  Ndaj Taulant Balla sot, i ngjan mè tepèr njè tellalli apo papagalli tè dalè nga roli dhe vetja sesa njè njeriu vendimtar qè meriton respekt nga qytetari shqiptar.
  Tè lexosh pjesè tè atij libri, si pjesè e grupit parlamenrar qè ka shumicèn absolute, tregon se ose tallesh me shqiptarèt dhe viktimat e atij biznesi mafioz ose je njè njeri pa dinjitet qè nuk ia vlen ta dègjosh.
  Ndaj tè rreh e bija e Saliut o Z.Balla, nè aeroportet e botès. Ajo e din tè paktèn se çfarè ka bèrè. Siç e din, se tipat si Ju, duan vetèm tè llomotisin.
  Bota nuk èshtè e llomotitèsve Z. Balla. Ajo èshtè e atyre guximtarève qè dinè se ç, kèrkojnè dhe se si duhet tè veprojnè.
  Mos lexo mè Zotèri. Nuk ju paguajmè pèr tè na lexuar. Ju paguajmè dhe ju kemi votuar pèr tè bèrè shtet dhe jo mejhane ku karagjozèt shkojnè e vijnè.

  Reply to this comment
 15. Adih September 28, 20:45

  Pse ma kani hequr komentin tim ( ne fillim e dhate ,por tani eshte fshire). Nuk e kuptoj. Ne qofte se ju fus ne siklet ,per aresyet e juaja ,kunder katovicareve , nuk komentoj me, e tme falni e sinqerisht e them e pa hipokrizi.. .Nga ana tjeter edhe per mua eshte me mire ,se nuk dua te jem fallco ne kete dynjah. .Ju lutem mos e ipni kete koment.

  Reply to this comment
 16. Mira September 28, 21:25

  O Amerikan lereni rehat popullin tone nuk kemi nevoj per ju

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*