Mbyllet mbledhja e Këshillit, pranohet kërkesa e Doshit për më shumë kohë, PD kërkesë për Kokëdhimën

March 21, 2015 19:00

Mbyllet mbledhja e Këshillit, pranohet kërkesa e Doshit për më shumë kohë, PD kërkesë për Kokëdhimën

UPDATE: Këshilli i Mandateve nuk ka marrë asnjë vendim për heqjen e mandatit të deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, pas kërkesës së prokurorisë.

Me kërkesë të Tom Doshit dhe PS-së, vendimi është shtyrë.

Këshilli i Mandateve pritet që të mblidhet sërish ditën e henë.

Edhe pse Këshilli i Mandateve ishte mbledhur për heqjen e mandatit për deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku, pas kërkesës së prokurorisë, PD ka bërë një tjetër kërkesë.

Ajo ka kërkuar heqjen e imunitetit të deputetit Koço Kokëdhimës.

Kërkesa u bë nga Eduard Halimi.

Halimi tha se ky Këshill duhet të shqyrtojë edhe kërkesën e tyre për heqjen e mandatit të deputetit Koço Kokëdhima.

Sipas tij, PD e ka bërë këtë kërkesë prej kohësh, por ajo nuk është marrë parasysh.

PD e akuzon Kokëdhimën se ka përfituar kontrata publike me bizneset e tij duke qene dhe deputet.

 

****

Meta shmang drejtimin e mbledhjes së Këshillit të Mandateve

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta nuk do të drejtojë mbledhjen  e sotme të Këshillit të Rregullores dhe të Mandateve. Mësohet se mbledhja do të drejtohet nga Nënkryetari i Kuvendit, Vangjel Dule.

Pikërisht mbështetur në këtë pikë, mësohet se mes grupeve parlamentare të LSI dhe të PS­-së është kërkuar që seanca parlamentare që do të vendosë mbi vendimin e këshillit të mandateve, të mbahet ditën e hënë. Burimet kanë shtuar gjithashtu se Prokuroria ka shprehur interesimin për dhënien e një vendimi sa më të shpejtë prej Kuvendit të Shqipërisë.

March 21, 2015 19:00
Komento

16 Komente

 1. Popull March 21, 13:14

  FILLOI TE VIJE E RE EDHE KJO PUNE

  Reply to this comment
 2. Nona nga Tirona March 21, 13:31

  Mos u shqetesoni ! ligji thot 5 dite deri ne 5 vjet . Dihet per te pasurit e pushtetaret 5 dite ,per te varferit 5 vjet. Eshte ne dore te gjykates . Mundesia 99% lirohen nga salla ,pas qendrimit 5 dite ne “dhomat e izolimit” ne polici ,ose ne ne nje dhome te hotelit Sheraton. Ndaj mos u shqetesoni e mos u grindni…….

  Reply to this comment
  • Pilo Lala March 22, 00:55

   Akuza kur te formulohet do te jete per Destabilizim te Shtetit, dhe denimet jane mbi 20 vjet.
   Ta harrojne keta historine e denimeve per kafe.

   Reply to this comment
 3. Darius March 21, 13:48

  shtet majmunesh orangutangu…..

  Reply to this comment
 4. antienveri March 21, 15:38

  RYSHFETI DHE KORRUPSIONI QE BURGOS DROGAXHINJTE DHE BUDALLET

  Pak a shume keshtu mund te titullohet filmi artistik i Prokurorise shqyptare qe deri tani i ka harruar fare te bemat e Like Floririt, te cilat u bene publike nga videoja e Dritan Priftit me ze dhe figure, njashtu sic deklaroi Edi Rama menjehere sapo u shfaq aneembane Botes ne TV dhe tani po kjo Prokurori e Llalles dhe e Lales e Rilindjes socialiste ka vendosur te prangose dy deputete po te kesaj Rilindje socialiste me akuzen se jane debila dhe budallenj qe nuk dine te fshihen pas gaxhoit si Like Floriri dhe si te tille nuk vlejne me dy grosh per Partine.

  Prandaj shoqeria budalle shqyptare ka ardhur koha te levize sado pak dhe te pyese kete Prokurori socialiste qe di t’i bindet BOSIT si qen-kone i bindur zotit te tij:

  PO VRASTARET DHE KUSARET ME PUSHTET PSE JANE TE LIRE SI GJELA MAJE PLEHUT?

  Reply to this comment
  • Dibra A March 21, 19:50

   Pyetja e Nastradinit :PO VRASTARET DHE KUSARET ME PUSHTET PSE JANE TE LIRE SI GJELA MAJE PLEHUT?

   Pergjigja pyetjes se nastradinit: Pse ka hajvane si ty!

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi March 21, 21:41

    Ajo që të bën më shumë përshtypje në këtë histori është sjellja e pd-së si prokurori ! Kërkesë për t’i hequr mandatin Kokëdhimës!? Aq shumë janë mësuar me rolin e prokurorit gjatë qeverisjes pëdëiste saqë tani demonstrojnë fare hapur vartësinë nga kënaqësia e “rolit të prokurorit”! Hajde bëj shtet me këta majmunë politikë që hidhen degë më degë e rol më rol ! Asqë kam ndonjë njohje me Kokëdhimën dhe nuk më intereson ç’mund të bëhet me të por mënyra majmunore pëdëiste e sjelljes antishtet e antiinstitucion është vërtetë për të vënë duart në kokë dhe litarin në qafën e halimit! Vetëm dhuna mund t’i ndalojë lehjet e kësaj qënërie!

    Reply to this comment
 5. caku March 21, 16:30

  Edhe une mendoj,qe duhet te izolohen te ‘tjeret’, para ketyre katolikeve,ndersa duhet te hetohet deri ne fund, duke patur si oponence edhe mendimet e AVOKATEVE te paleve te thirrura nen hetim.-Nuk eshte kaq e lehte dhe entusiaste,menyra e ‘nderveprimit’ prokurori-parlament,koha do t’a tregoje se ceshtja “DOSHI”,eshte mese e vertete !

  Reply to this comment
 6. March 21, 17:40

  Vajmedet per Meten , ky ska as guximin ti dale perballe Tomes .

  Reply to this comment
 7. skifteri March 21, 20:23

  PARLAMENT RRUMPALL KU SALIU E NISE FJALEN NE MENGJEZ DHE MBARON NE DARKE ME LLOI LLOI BEJTESH DHE ASNJEHER PER HALLET E POULLIT KY ESHTE PARLAMENTI

  Reply to this comment
 8. Sali March 21, 20:28

  Ejj o njerez po PD merret vetem me idjotesira se nk kane cfare te bejne tjt keshu mandati per deputetin kokedhima eshte e kote sepse mandati tju hiqet ata qe vetem shpifin dhe vetem vrasin sic jane njerzit e PD

  Reply to this comment
 9. N... March 21, 20:48

  Ky ishte Bllofi i Ilir Metes.Ne menyre te befasishme i kercenoi me arrestim dhe me pas me burg,kryesisht Doshin pasi Frrokun e ka per te maskuar Bllofin.Mendoi se do i vishte kemishen e gangsterit Doshit,shpresonte qe Doshi te binte ne panik dhe te aktivizonte ndonje nga djemte ose te fortit e tij,shpresuan te degjonin ndonje krisem diku dhe me pas ta benin gryken top,por ja qe Doshi paska edhe keshilluaes te mire.Ai e ruajti qetesine dhe po ja del qe ta bej meten te leroje karrigen,mos te ket kurajo as ne perballje me te.Ne loje hyri edhe PD me kerkesen per Kokedhimen dhe tashme kjo ceshtje do i ngjaj lojes se shahut qe zgjat pa fund dhe ne fund mbyllet rremi,barazim.

  Reply to this comment
 10. Mark uk March 21, 21:16

  Plasen cokullatat edhe kteja.

  Reply to this comment
  • Toni March 22, 11:33

   mark uk hap syte se te erdhi rradha ty tani,PeDe-ja kerkon heqjen e mandatit tend si lavire+horr shpellash.

   Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi March 21, 21:38

  Ajo që të bën më shumë përshtypje në këtë histori është sjellja e pd-së si prokurori ! Kërkesë për t’i hequr mandatin Kokëdhimës!? Aq shumë janë mësuar me rolin e prokurorit gjatë qeverisjes pëdëiste saqë tani demonstrojnë fare hapur vartësinë nga kënaqësia e “rolit të prokurorit”! Hajde bëj shtet me këta majmunë politikë që hidhen degë më degë e rol më rol ! Asqë kam ndonjë njohje me Kokëdhimën dhe nuk më intereson ç’mund të bëhet me të por mënyra majmunore pëdëiste e sjelljes antishtet e antiinstitucion është vërtetë për të vënë duart në kokë dhe litarin në qafën e halimit! Vetëm dhuna mund t’i ndalojë lehjet e kësaj qënërie!

  Reply to this comment
 12. Arben March 22, 08:02

  RROFSHIN AGJENTAT E RUSISE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*