Autostrada Tiranë-Durrës me probleme, ARRSH bën thirrje për kujdes

February 25, 2018 22:41

Autostrada Tiranë-Durrës me probleme, ARRSH bën thirrje për kujdes

 

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore tërheqin vëmendjen e drejtuesve të mjeteve që udhëtojnë gjatë orëve të natës së sotme nga Tirana në Durrës dhe anasjelltas, se në segmentin Maminas-Sukth duhet të reduktojnë shpejtësinë e lëvizjes.

Shkak bëhet përkeqësimi i reshjeve intensive dhe dëmtimet që ka pësuar shtresa e asfaltit në këtë segment, duke shtuar rrezikun për aksidente, ndaj duhet që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes dhe të lëvizin me shpejtësi të kufizuar.

Policia Rrugore ka shtuar prezencën në këtë aks për të tërhequr vëmendjen e drejtuesve të mjeteve. Ndërkaq, ARRSH po merr masat për ndërhyrjen sa më të shpejtë nga kompania e mirëmbajtjes.

l.h/ dita

February 25, 2018 22:41
Komento

1 Koment

  1. Artemisa February 25, 22:57

    ARRSH nuk duhet te beje thirrje per kujdes, por te kujdeset qe rruga te mos kete as priblemin me te vogel.
    Apo eshte faji i Saliut ?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim