Avionët francezë bombardojnë pozicionet e ISIS në Siri

November 15, 2015 22:00

Avionët francezë bombardojnë pozicionet e ISIS në Siri

Avionët ushtarakë francezë kanë bombarduar njërën nga pozicionet më të famshme të militantëve të Shtetit Islamik në veri të Sirisë, saktësisht në qytetin e Raqqas.

Ministria franceze e Mbrojtjes, përmes një deklarate, ka deklaruar se janë bombarduar një qendër rekrutimi të xhihadistëve, një kamp trajnimi dhe një depo e armëve.

Mësohet se avionët francezë kanë kryer 20 sulme, të parat që pas sulmeve të Parisit të premten në mbrëmje.

Kjo është një sinjal i qartë i shtetit francez se pavarëisht kërcënimeve të ISIS, ata do të vazhdojnë të jenë pjesë e aleancës si dhe do të vazhdojnë luftën kundër tyre.

November 15, 2015 22:00
Komento

5 Komente

 1. RamizPsikopati November 15, 22:57

  Po mire more qafira, e paskeni ditur se ku ishin keto qendra dhe nuk I keni bombatduar me pare por keni pritur tu bombardojne ata te paret, apo kishit hall mos u ngelej qejfi cies dhe mosadit

  Reply to this comment
  • intelektuali November 16, 00:31

   He pra more Ramiz Psikoja pse keshtu tani PAS PILAFIT te jete kujtuar francet e presidentit psikopat francez Holan qe gjurmon kurvat e Parisit me motor nga prapa naten pa roje dhe bodigarde nga pas dhe nuk e mori vesh fare i gjori qe ISIS-i i kishte ardhur ne dere te shtepise.

   HA PRA SI KESHTU THUA TI O PSIKO RAMIZI YNE?

   Reply to this comment
 2. nafta November 15, 23:30

  Ore me bombardime i rruani trapin Xhihadit,nqs jeni burra shkoni nga toka dhe vritini te gjithe.
  Por problemi eshte se a ka franca aq patriote qe te shkojne vullnetare ose dhe mercenare e te vriten me marsejezen ne goje? asnje nuk ka sepse patriozmi eshte material dhe jo imagjinar.Nuk ka patriotizem me kazino e berdello,harrojeni ate pune.Edhe pak europa do te flSI ARABISHT.

  Reply to this comment
 3. Z/Kallami November 15, 23:42

  I hiqni oksigjenin ISIS.
  Bombardimet ndaj ISIS duhet simbas kanges Shqiptare sa shkon njeri tjetri vjen.Varg e varg avinet njeri mbas tjetrit drejt berthames se ISIS-it.

  Reply to this comment
 4. Enveri November 16, 08:49

  Bjerini Mjekercjapave e mos lini me asnje ne kembe se jane kafshet me te urryera pe njerezimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*