Avioni del nga pista dhe përfundon në autostradë!

August 5, 2016 09:58

Avioni del nga pista dhe përfundon në autostradë!

Një përdorues i rrjetit social Twitter ka dokumentuar live uljen e një avioni mallrash që ka dalë jashtë piste në aeroportin e Bergamos.

Fotot tregojnë pjesën e përparme të mjetit fluturues tip Boeing 737-400 i kompanisë DHL, që vinte nga Parisi dhe që në orën 4 të mëngjesit ka përfunduar deri në trafikndarësen në autostradë në mes të makinave.

Fatmirësisht pilotët e avionit dhe drejtuesit e mjeteve nuk kanë pësuar asnjë dëmtim. Ndërkohë po vijojnë procedurat për këtë rast të ri të emergjencës së sigurisë së zonave të fluturimit dhe të infrastrukturës së aeroportit.

Dëmtimi në autostradë u rregullua në pak orë dhe në mëngjes rruga ishte sërish operative. Disa fluturime që ishin nisur drejt aeroportit të Bergamos, janë devijuar drejt Milanos.

 

A cargo plane has careered off a runway and skidded on to a road next to an airport in Italy.

Emergency crews at the airport, also known as Orio Al Serio, rushed to the scene at around 4am

Incredibly, no one was reported to have been hurt in the crash and the three crew members were unharmed

Lucky escape: Authorities said the airport was closed after the incident before being reopened at about 6.45am

The jet, which had flown from Paris in France, smashed through barriers before coming to rest in front of stunned motorists driving past Bergamo Airport in the country's north

 

August 5, 2016 09:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim