Avioni grek nis operacionin e shuarjes së zjarreve në Jug të Shqipërisë

August 3, 2017 18:12

Avioni grek nis operacionin e shuarjes së zjarreve në Jug të Shqipërisë

Ministria e Jashtme dhe ministria e Brendshme shqiptare konfirmojne qe avioni grek ka filluar operacionin e shuarjes se zjarrit ne Jug te vendit. Operacioni per shuarjen e zjarrit ne fshatin Dukat.

Ministri Bushati ka kontaktuar sot me homologun e tij grek dhe i ka kerkuar ndihme Greqise per avion per shuarjen e flakeve. Mesohet se pas bisedes ai ka marre mbeshtetjen e homologut te vendit fiqnj.

“Duke siguruar mbeshtetjen e tyre do te nisen 2 avion zjarrfikes nga Korfuzi per te ndihmuar perpjekjet e zjarrfikeseve shqiptare”- njoftoi ministria.

August 3, 2017 18:12
Komento

1 Koment

 1. Claus August 3, 18:39

  Avion grek per shuarjen e zjarreve ne territorin shqiptar?
  Nuk ka dhe nuk mund te kete mundesi.

  Eshte nje kale Troje fluturues, mos i besoni.
  Jam i sigurte qe nuk ka per te hedhur uje por benzine.
  Ku eshte Kreshnik Spahiu me dylbi te vezhgoje avionin?
  Po “patriotet” came dhe kuqezinj ku jane, qe as shurren nuk hedhin per te shuar ato zjarre qe i ndezin vetem dhe vetem per te hapur parcela te reja droge.
  Kerkojne pa piken e turpit ndihme nga Greqia, keta hipokrite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*