Avioni i Blue Panorama bën ulje teknike në Rinas, pas një problemi

April 20, 2015 10:40

Avioni i Blue Panorama bën ulje teknike në Rinas, pas një problemi

Një avion i Blue Panorama, linjës me kosto të ulët, ka bërë një ulje teknike në Rinas.

Avioni do fluturonte drejt Firences dhe ka versione të ndryshme për numrin e pasagjerve në në bord.

Avioni nuk ka arritur të ngrihej në fluturim pas dy tentativave.

Burime nga kompania bëjnë me dije se shkak për të vendosur që avioni të mos ngrihej ka qenë një defekt në motor.

Mësohet se disa pasagjerë janë akomoduar në hotel dhe do udhëtojnë drejt Italisë ditën e martë.

Të tjerë pasagjerë janë nisur me linja të tjera.

Kompania Blue Panorama, e cila hyri në tregun shqiptar pas problemeve me Belle Air, që shpalli falimentin pasi kishte prerë miliona euro bileta në avancë, u përfol për faliment në Itali.

Kompania i mohoi këta zëra.

April 20, 2015 10:40
Komento

10 Komente

 1. miri breshia April 20, 10:50

  Jan te njejtet me ata qe gjoja falimentuan.
  Vjedhje e paster u be me biletat e prenituara per te cilen ministri Arben Ahmetaj dhe qeveria e Rilindjes prwmtuan hetim dhe ndeshkim.
  Nuk ka ndodhur as njera as tjetra.
  Ndaj historia vazhdon derisa te ndodh ndonje hata dhe te shohim qeveritaret tane te qelbur qe qajne ne varrime

  Reply to this comment
  • Euro Maloku April 20, 16:15

   Po pse nuk i ndezin me te shtyre ???
   Ne Skiperi ka mjafe te papune qe mund te krijonin ndonje brigate per te ndezur aeropllanet me te shtyre!!!

   Reply to this comment
 2. katundari qeveritar April 20, 10:58

  Nuk e di kush pergjigjet ne Tirane per sigurine e shtetasve shqiptare ne udhetim, por di te them qe nese ndodh ndonje tragjedi ne te ardhmen, ka per te qene nje TRAGJEDI E PARALAJMERUAR

  Reply to this comment
 3. ziku April 20, 11:52

  Dihet gje po fluturimet e tjera qe kane keta plehrat e Blu Panorames sot jan anylluar?

  Reply to this comment
 4. emigranti April 20, 11:53

  Njesoj si me gazeten qe shet ky pronari i Panorames mashtron dynjan.
  Te dyja jan biznese te Lul Bashes.
  Turp

  Reply to this comment
 5. XHAXHI April 20, 12:02

  I nderuar gazetar po te ishe dhe ti nje nga pasagjeret e ketij udhetimi nuk do shkruaje kaq bukur sepse do te mendoje qe rrezikohej jeta juaj dhe do vije ne hidherim familjen dhe te afermit tuaj. Nuk shkruan qe per heren e dyte flluturimi ishte i detyruar pasi nuk ktheheshin as leket ebiletes as bagazhet por pretendohej se ishte nje difekt i vogel dhe avioni do nisej shpejte. Por dhe heren e dyte Zoti qe eshte lart mendoi per kta njerez dhe ne afersi te Lezhes avioni dha perseri difekte dhe beri ulje te detyruar , fale Zotit shpetuam per se dyti here. Ju si gazetar duhet te kerkonit pergjegjesine deri ne penale per ata qe dhan urdher per nisjen e dyte fenom i cili ska ndodhur ndonjehere .

  Reply to this comment
 6. Vladimir April 20, 12:35

  Keta te Panorames jane bandite te paskrupullte. Ne dore te kujt kemi mbetur?
  Shkova me nje valixhe dore qe kaloi normalisht nga Tirana, kur u ktheva nga Bologna kishin zvogeluar formatin, i cili nuk e nxente me valixhen e dores, me moren 80 euro, ndryshe duhet te lija valixhen. Pergjegjesi i tyre ne Bolonja nje taleban i pacipe. I denoncova te carabinieret, por me thane se nuk kishin çfare tu benin, ndonje gje ta kane shkruar diku me germa te vogla ne bilete, me tha, teksa hante pershesh polici i mbaruar italian.
  Kete sektor e mbulon ai “ministri i mire”, qe kerkon 500 euro per te kolauduar tahografet e kamioneve nga te ngarkuarit e tij, te tjere nuk lejohen. Jashte shtetit kolaudimi koston vetem 30 euro.
  Sinqerisht, ka zot vend?
  Edi, ver dore, mblidhjua pak litari ose çoi ne esfel hajdutet.
  Meglio soli, che male accompagnato.

  Reply to this comment
 7. touche April 20, 17:41

  mjafton te lexosh keto komente per te kuptuar pse ska per tu rregulluar ndonjehere aviacioni civil ne shqiperi. kultura e avjacionit eshte me pak se zero.
  eshte normale kur nga gomeret hipen direkt ne aeroplan

  mjere biznesi per klientet e vet….. njeri me gomar se tjetri……

  po mire kaq te verber jeni qe nuk shikone se mediat qe flasin nuk kane asnje publicitet te Blu panorames?

  eshte nje shenje presioni per te marre reklamen…. e ky milet nuk shef me gjate se hunda e vet…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*