Avioni i nisur nga Tirana për në Bruksel ulet në Paris

March 22, 2016 15:11

Avioni i nisur nga Tirana për në Bruksel ulet në Paris

Si pasojë e sulmeve të ndodhura sot në Bruksel, një avioni i nisur nga aeroporti i Rinasit në drejtim të kryeqytetit belg ka devijuar destinacionin, duke u ulur në Pari.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) njofton se më datën 22 Mars 2016, avioni i linjës Tiranë – Bruksel – Paris që operohet nga Adria Airways, me 42 pasagjerë në bord, është nisur nga Tirana sot në orën 6.47 dhe është ulur në Paris, në aeroportin “Charles de Gaulle”.

“Zbritja në Bruksel – destinacion në programin e fluturimit të kësaj linje – u anullua pas ngjarjeve të mëngjesit të sotëm në kryeqytetin belg. Avioni Bombardier CRJ 900 u ul me të gjithë pasagjerët në destinacionin e radhës, Paris”, sqaron deklarata.

March 22, 2016 15:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*