Avokatët e Frrokut: Ankimim në Gjykatën Kushtetuese

March 26, 2015 22:18

Avokatët e Frrokut: Ankimim në Gjykatën Kushtetuese

Avokatët e deputetit Mark Frroku deklaruan se ndalimi i klientit të tyre është i paligjshëm dhe se është e turpshme që Prokuroria e urdhëroi këtë ndalim.

Pasi dolën nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, avokatët Sajmir Visha dhe Genc Gjokutaj thanë se “prokurori ka urdhëruar ndalimin, por nuk ka akuzë, pasi çështja është ende nën hetim”.

“Është nga ato akuza që arresti as aplikohet dhe as parashikohet nga ligji”, theksoi avokati Gjokutaj.

Avokatët shpjeguan se në lidhje me vendimin e Parlamentit për të lejuar arrestimin e deputetëve Doshi dhe Frroku ata do t’i drejtohen Gjykatës Kushtetuese.

“Është një betejë mes Prokurorisë dhe gjykatës, jo mes nesh dhe Prokurorisë”, thanë ata.

March 26, 2015 22:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim