Avokati: Shkaktari i aksidentit ishte Çim Peka

February 23, 2015 10:57

Avokati: Shkaktari i aksidentit ishte Çim Peka

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lërë në burg Emiljano Pelushin, që u përfshi në një aksident katër ditë më parë, duke u përplasur me makinën e gazetarit Çim Peka.

Atij i është komunikuar masa e arrestit në Spitalin e Traumave.

Por, avokati i Pelushit, ka thënë se shkaktari i aksidentit ka qenë Çim Peka.

Për këtë arsye, ai tha se do e apelojë vendimin e gjykatës.

Në aksidentin e rëndë të ndodhur në Mullet, gjeti vdekjen vajza e ish-ambasadorit shqiptar në Itali, Fleura Kola.

February 23, 2015 10:57
Komento

11 Komente

 1. Dibra A February 23, 11:03

  Shtet LESHI,u fusken njerezt ne burg pa u ditur shkaku kush eshte fajtor per aksidentin.
  Shtet pordhe, ku ligjet i bejne emocionet.
  Shtet pa tru pa ditur shkaqet dite zie kombetare per Olldashin qe do vriste 300 vete po te kishte qene ne vend te Sali berishes.
  Shtet palaço i drejtuar nga bande karagjozesh.

  Reply to this comment
 2. salem February 23, 11:04

  Ky Cimk Peka jo vetem qe vrau nje njeri ,po sillet si te ishte Saliu vete duke jua hedhur fajin te tjereve.
  Po mesohet keq ky soj maloku.

  Reply to this comment
 3. Lali February 23, 11:08

  GJYNAHET E ANDREA STEVANIT JU TE PD VETEM SHPIFNI ZOTI NE FILLIM JU PARALAJMERON PASTAJ JU NDESHKON

  Reply to this comment
 4. Berisha dhe Berishistet jane Qener ! February 23, 13:18

  Sigurisht qe shkaktar i aksidentit eshte Qim peka !
  Sipas “experteve” te policise (qe s’eshte gje tjeter vecse mbeturina berishiste),Fajin e paska ky Pelushi se po ecte me 80 km. ne ore ,bile diku tjeter lexova se ishte dhe i dehur! Kurse Qim arroganti , qe s’pyet per njeri ,( si cub berishian ), paska qene ne rregull ? E pabesueshme !
  A e testuan edhe Qimin per alkool ? Se ky po kthehej nga nje party ne Elbasan ,ku kishte festuar ditelindje me “shoqerine” e tij ! Kush i ha keto ? Kush ishin keta shoke e shoqe dhe ne cilin lokal ishin ? Pse nuk del njeri nga kjo “shoqeria” e Qimit e te thone : Po , ishim aq e kaq shoke dhe festuam ne “filan” lokal !? Jo mor jo, Qimi ishte vertet duke festuar,por privatisht ama dhe ishte cakerqejf . Tani , me qe Qimi eshte ‘VIP’ dhe per te mos perlyer emrin e kujtimin e asaj goces qe humbi jeten , kjo fatkeqesi trajtohet si nje aksident qe erdhi nga pakujdesia e nje te dehuri .
  Dhe ne fakt ashtu eshte , por i dehuri ishte maloku Qim Peka dhe fatkeqesia ndodhi per faj te tij !

  Reply to this comment
 5. Epiriíiiiiiii February 23, 13:39

  Ca behet mr kete shtet Legen, pardje ne Qef e siper na Aksidentohet Greta Koqi. Dje Qim Peka te 2 ushtshtare Besnik te Sali el Birisha el Beogradi dhe kusurin e paguajne populli i thjeshte thjesh sepse keta jsne Militsnte PDista. Ore do ti Rrasni brenda keto soj Kurvash se po na shurdhojne shume ‘Carin e Rusis’

  Reply to this comment
 6. i ri February 23, 13:57

  E pagoj ajo ‘mikesha ‘ kete dalldi te cim piperkes,menyra me e mire per te mbrojtur nderin e ambasador Lleshit ta shesim si aksident te nje te dehuri.E more vesh sa turperisht e pagove ate qe deshe ti beje Andrea Stefanit o Presh Peperka,,,,,?

  Reply to this comment
 7. Goni me February 23, 14:14

  Vetem dy fjale per avokatin.Vertet ke te drejte ligjore te shkruar per ankimim me lart ,por edhe lart keta qe jane poshte ke.Prandaj avokat vellai,ngrihuni nje here te gjithe,beni peticionet qe benit pro Berishes,por kete radhe per kryerjen e thelle te reformes ne drejtesi.Ndryshe punoni kot!

  Reply to this comment
 8. Dibra b February 23, 15:00

  Shtet karraduze i pishes nen malokerine e Salaribishes,shtet qe drejtohet prej maskarenjve nen brohoritjet e budallenjve,shtet kusarersh qe drejtohet prej shpellaresh,shtet hajdutesh qe drejtohet prej harbutesh,shtet i liri-demokracise ku sundojne mostrat e tiranise,shtet i drejtesise ku sundojne mafiozet e pasurise,shtet primitiv arrivistesh qe drejtohet prej shpifsesh,shtet-cirk llafazanesh qe drejtohet prej sharlatanesh,shtet me bisht nder shale,ku pllet Salariu rrumpalle, shtet ku degjohen vetem pordhet duke u grindur si qente mbi zorret,shtet i frikes se tritolit prej egersirave te Viçbishdolit.

  Reply to this comment
 9. isi February 23, 15:29

  Kur Dalin ne rruge bordelloet e malokeve te PD,duhen lajmeruar te gjithe drejtuesit e makinave te zbrazin rruget,perndryshe shkaktare te aksidenteve jeni ju,,,edhe kurvat e PD i keni shkerd…ju.Nderin e humbur ne gjerdheket e zyrave te selise blu me drita te kuqe,jua tregoi roja e shtepise Izet Haxhia.Kush eshte specialistje e departamentit te ekonomise se Pd,ku shurronte ish ministri kuqo i stefanaqit,mos eshte govata albana pamela?Bo me dale ne rruge kjo,futuni ne kanal se e pesoni si ai polici kosovar i doganes.Po miun e pd,ish ministrin e bujqesise me ke e kapi Sala ne zyrat blu me drita te kuqe?Hapni krahun kur kalojne zedheneset dhe sekretaret e ish ministret e malokeve,qe s`jane pak,se jane monument gopi,ruhen nga shteti i Rama-Tahiri.

  Reply to this comment
 10. tirona February 23, 16:05

  Viktima u gjet tek makina i Cimit……., Pra Cimi duhet te arrestohet.Makina e Cimit u permbysh,ligjet e fizikes te shpjegojne ,se nese nje objek ecen me shpejtesi te madhe dhe perplaset me nje objekt tjeter ,ai nga forca goditese kthehet perbysh, pra makina e Cimit ka qene ne nje shpejtesi shume te madhe….. Polici rrumpalle qe shkon arreeston nje te pafajshem dhe nuk arreston autorin e vertete te aksidentit.Po sikur Cimi ta kete eleminuar viktimen…. dhe pastaj te kete provokuar aksidentin, per kete atij duhet ti vejne prangat menjehere, se viktima ishte ne makinen e tij . Shtet rrumpalle dhe polici rrumpalle.

  Reply to this comment
 11. bardi February 23, 17:47

  NE TE GJITHA RASTET KUR KA AKSIDENTE PER TE LARGUAR NJE NDODHI TJETER NGA DHEMBJA QE VJENE NGA VIKTIMA, BEHET ARRESTIMI NE MNYRE QE TE SHMANGE CDO TE PAPRITUR,QE VJENE NGA CASTI I DHEMBJES.PER TE EVITUAR KETO GJERA BEHET ARRESTIMI DHE KUR DEL EKSPERTIZA CDO GJE SHKONE NE VENDIN E VETE.MOS E SHQETSONI POLICINE KUR NUK DINI RADHEN E VEPRIMEVE.
  BARDI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim