Axhenda/ Ligjet që do miratohen në Kuvend deri në 13 tetor

September 17, 2017 11:57

Axhenda/ Ligjet që do miratohen në Kuvend deri në 13 tetor

Miratohet programi i punimeve në Kuvendin e Shqipërisë, për periudhën 18 shtator-13 tetor 2017.

Ky program është miratuar me mirëkuptim në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve të datës 14 shtator dhe njoftuar në seancë plenare.

Në këtë program shihet se mes listës së ligjeve që do të miratojë Kuvendi deri në 13 tetor është edhe Dekreti nr. 9765, datë 14.10.2016 i ish-Presidentit Bujar Nishani “Për kthimin e ligjit “Për menaxhimin e integruar të mbetjeve”, të ndryshuar”.

Në muajin dhjetor të 2016-ës në kohën kur ishte president, Bujar Nishani vendosi të rikthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin për importimin e plehrave. Nishani arsyetoi se ligji ishte në kundërshtim me direktivat e Komisionit Europian.

Kliko Programin: PROGRAMI I PUNIMEVE TE KUVENDIT

 

September 17, 2017 11:57
Komento

2 Komente

  1. info analitike September 17, 18:06

    Po per ligjin e plehrave perse nuk paskeni shkruar o shoke te partise? Me sa duket juve ju pelqen kur ju helmon partia , mjafton te jete e krahut tuaj.

    Reply to this comment
  2. info analitike September 17, 18:07

    Po per ligjin e plehrave perse nuk paskeni shkruar me gjere o shoke te partise? Me sa duket juve ju pelqen kur ju helmon partia , mjafton te jete e krahut tuaj. E kane zbukuruar edhe paraqitjen e ligjit per ta bere sa me te bukur fasaden e paketes se helmit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim