AZILANTI VRASËS / Një nga autorët e masakrës së Parisit hyri nga Greqia me pasaportë siriane

November 14, 2015 18:16

AZILANTI VRASËS / Një nga autorët e masakrës së Parisit hyri nga Greqia me pasaportë siriane

Një nga vrasësit e Parisit është identifikuar me pasaportë siriane.

Mësohet se ai ka hyrë në BE nga Greqia, në tetor të vitit të kaluar.

“Mbajtësi i kësaj pasaporte ka kaluar ishullin Leros më 3 tetor 2015, ku është identifikuar sipas rregullave të BE-së”, ka thënë për Reuters, Nikos Toscas, zëvendësministër i Brendshëm i Greqisë.

Shtetet evropiane kanë kërkuar të kontrollohen personat dhe pasaportat për të parë nëse kanë qenë më parë të regjistruar.

Pasaporta siriane është bërë si “valutë” e vlefshme për të fituar statutin e azilantit në Evropë. /Dita/

November 14, 2015 18:16
Komento

6 Komente

 1. shqiptari November 14, 18:26

  po se duane shqipatrine njeriune e perendis shtetet kurve te europes po dune keta dhe mire jua bejne se shqiptaret trajtohene shume keq kure ne realitete jane vete demokracia mbani siriane dhe mire ua bejne

  Reply to this comment
 2. Ajaxs November 14, 18:47

  Tani Policia BELGE kapi terroristin qe beri masakren ne Paris. Ai u kap ne Bruksel , la veturen e zeze dhe do merrte Metrone, Policia civile Belge e kapi dhe nderhyri polici e armatosur. Filmimi u dha ne televizor, Ai ishte me banim ne Bruksel.

  Reply to this comment
 3. Hurma Arabie. November 14, 18:52

  Kjo fotografi makabre edhe ne filma me horror nuk shikohet, keshtu po u shperblehet mikpritja francezeve, qe u bejne sirianeve dhe kulufave te tjere nga iraku. Organizata terroriste ISIS tashme eshte instaluar plotesish ne Europe dhe ne Ballkan, nga vete plolitikat e gabuara te ndjekura nga BE.

  Reply to this comment
 4. Lloji November 14, 21:27

  Shpesojme qe politikaneve tane tu kete ngelur pak moral e ta injorojne EU te mos pranojne as edhenje refugjat Arab.

  Reply to this comment
 5. jkoresh November 15, 06:44

  mos na jepni lajme koti, pa pike rendesie. te gjithe gazetat duhet te jene me patriotike.
  doni qe te mos ndodhi ne shqiperi ne te ardhmen, hapuni syte njerezve. beni analiza cfare po ndodh ne te vertete. pse siria, libia. pse trajnohen teroriste. te dhenat I keni ne internet.
  ndricoini shqipetaret e lekundur qe te mos I perdori asnje pale.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim