Baba Mondi takon Papa Françeskun në muajin maj

April 20, 2016 22:26

Baba Mondi takon Papa Françeskun në muajin maj

Kryegjyshi Botëror i Bektashijve, Baba Mondi pritet të takojë në muajin maj Papa Franceksun.

Mësohet se takimi në audiencë do të mbahet më 11 maj, në selinë e shenjtë të Vatikanit dhe pikërisht në sallën Pavli VI.

Lajmi është konfirmuar nga përfaqësues të Kryegjyshatës Botërore bektashiane.

April 20, 2016 22:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin