“Babagjyshi” kapet në Holandë

November 24, 2017 09:06

“Babagjyshi” kapet në Holandë

 

Interpol Haga ka bërë arrestimin provizor me qëllim ekstradimin drejt vendit tonë të Fatmir Pjetrit, 31-vjeçari nga Puka, anëtar i bandës së “Babagjyshëve”.

“Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, me Vendim Nr.559, datë 19.12.2014, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryerjen e veprave penale të “Vjedhjes me armë”, “Krijimit të grupit të strukturuar kriminal” dhe “Kryerjes së veprave penale nga grupi I strukturuar kriminal”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë së Shtetit

November 24, 2017 09:06
Komento

1 Koment

  1. FLAMUR NOKA ME DAJAT E VET NE BEOGRAD November 24, 19:41

    Po te germoni , do te nxirni edhe kreun e shqiptareve te inkriminujar ne Holande , i cili eshte edhe kreu i opozites !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*