Babai bënë tatuazh në kokë shenjën e operacionit të djalit

August 24, 2018 22:34

Babai bënë tatuazh në kokë shenjën e operacionit të djalit

Një baba me dashamirësi bëri një kopje identike të “qepjes” kirurgjikale të djalit të tij 1 vjeçar, për të ndihmuar të birin të ndihet më i sigurt kur të rritet.

Drake Britt, 26, nga Nanaimo, British Columbia në Kanada, bëri tatunë në kokë, pasi Damian pati një operacion emergjent për të hequr një cist nga ana e djathtë e kafkës së tij. Damian përfundoi në spital me një helikopter ku mjekët kryen procedurën intensive neurologjike.

Fatmirësisht, operacioni pati sukses të plotë dhe Damian është rikuperuar plotësisht, megjithëse atij i ka mbetur një shenjë e dukshme në kokë.

Babai donte të bënte diçka për të treguar mbështetjen e tij për djalin dhe për të siguruar që ai kurrë të mos ndihej i pasigurt.

‘Po sikur dikush ta zgjedhë atë ndonjëherë ose të përpiqet ta tallë atë në shkollë?’ tha Drake.

“Unë nuk dua që ai të shqetësohet për ndonjë gjë. Operacioni e tij ishte gjëja më e madhe që ne deshëm të kalonim me sukses në jetën tonë. Doja të tregoja mbështetjen time për të. Tani, ai nuk është i vetmi që do të ketë një mbresë për jetën”.

 

l.h/ dita

August 24, 2018 22:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim