Babai denoncon imamin: Më mori gruan, djalin ma çoi në Siri

March 14, 2014 16:35

Babai denoncon imamin: Më mori gruan, djalin ma çoi në Siri

Një qytetar nga Shkodra ka kallëzuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda imamin e vetëshpallur të xhamisë së unazës së re në Tiranë. Zamir Mani, nga Shkodra, akuzon imamin Genci Balla se i ka dërguar në Siri djalin e tij 4 vjeçar dhe ish-gruan Almira Kastrati, bën të ditur Ora News.

E gjithë historia ka nisur në qytetin e Shkodrës, ku Almira filloi të punonte në organizatë islamike, ku përfitonte një pagë të kënaqshme.

Por indoktrinimi i Almirës bëri që martesa me Zamirin të mos zgjasë shumë. Ajo u largua nga Shkodër dhe u martua me imamin Genci Balla. Zamir Mani mësohet të jetë shprehur se ka dyshime të forta se djali i tij është dërguar në Siri dhe ka kërkuar gjetjen e fëmijës.

Kallëzimi është marrë nga prokurorja Elizabeta Imeraj, dhe priten detaje të reja edhe nga marrja në pyetje e imamit.

Ndërkohë që në Prokurorinë e Krimeve të Rënda priten edhe kallëzime nga familjarë të tjerë, pasi grupi i përbërë prej 14 personash, 8 të arrestuar dhe 6 të shpallur në kërkim dyshohet se kanë çuar mbi 70 persona në luftën e Sirisë.

 

March 14, 2014 16:35
Komento

8 Komente

 1. Eli March 14, 17:10

  Babai te marrin kallashin dhe tja percelloj mjekrren keti krimineli….po e zure dhe Berishen e Bashen jepu nga nje se ti paguaj une.

  Reply to this comment
 2. Naerofsh sali berisha mbreti shqiperis. March 14, 17:15

  Ne litar mjeker cjapet se e ndyn racen shqiptare.

  Reply to this comment
 3. miri March 14, 18:20

  shume i lodhur qenke o zamir djali, si te mori gruan edhe djalin……….mer nje gur lidhe ne qafe dhe ku te jete me i thelle liqeni shkodres.

  Reply to this comment
 4. Lejleku March 14, 18:24

  Te shoshiten mire ,te analizohen te gjithe keta te ashtuquajtur fetare ku punojne me se merren,cfare koentigjenti kane ne institucionet e tyre te mbrojtura nene emrin e mire te fese dhe te xhamive si vend i shenjte.
  Te ndeshkohen nese ka veprime te jashte ligjeshme ne emer te Islamit.
  Populli duhet te mesoje te verteten dhe te distancojne femijet nga keta keqberes te shoqerise tecilet ne vend te miresise mbjellin urrejtje dhe vdekje fetare e rraciste.

  Reply to this comment
 5. Ilir March 15, 06:43

  Cfare gruaje thote ky psiko.

  Ai eshte martuar me te dhe ka marre femijen persiper, ky thote me ka marre gruan.

  Ku ishte ti kur te la gruaja or mik, mos po flije gje gjume apo si??/!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. ylli March 15, 09:41

  martohen myslymanet me gra te perdorura ??????????

  Reply to this comment
 7. EXPERT I GJEO-POLITIKAVE INTERNACIONALE. March 15, 13:13

  1.ne qofse QEVERIA SHQIPTARE nuk i arreston e eliminon te gjitha BAZAT ISLAMO-SALOFO-XHIHADISTE ,e BAZAT prancipale jane XHAMIT,KURANAT ekskluziv mashtrues e motivues te rekrutimit ne VEHABO-SALAFIZEM e XHIHAD TERRORIST ku BASHKSIA ISLAME e KOSOVES dirigjone e komandon iligalishte BASHKESIN ISLAME te SHQIPERIS dhe te gjithe le ta dijne ne ne bashksit islame organizoen e behen marrveshjet me militantet ARABE e TURQ per ISLAMIN EKSTREN e VEHABO-SALAIFZMIN XHIHADIK.
  .ja u perkujtoje se qe 15 vite intense kto bashksi islame rekrutojne masovikishte njerz ne islamin vehabiso-xhihadik,ku kame par nje reportazh televiziv dhe ekziston edhe sot ne You Tube sesi edhe ne BURGJE i furnizojne te burgosurit me kurana falco mashtrues dhe shone nje antare i vllezerve islamik qekez,turk apo ish shqiptar tani si arrnaut i shortuar ne turk dhe prezentohet si hoxhe ku ju mbane fjalime fetare tikpike salafiste si ne BURGUN e PEQINIT.pra mos te thote dikush se nuk e kemi ditur se qka po organizojne BASHKESIT ISLAME ne SHQIPERI e KOSOVE dhe jane toleruar nga QEVERIA BERISHA e QEVERIA THAQI.

  .vetem nje elemente nja mijra elemente e prova kontrete tjera,pse bashksia islame e shqiperis nuk ka reaguar kurre me pare per kto grupe e mijra vehabo salafista ne shqiperi,sepse i ka ORGANIZUAR VETE,dhe tani nga FRIGA se do te ARRESTOHEN edhe kryeimam tebashksesis islame te shqiperis e kosoves kinse thojne se nuk i njofin dhe dijne se kush jane kto grupe dhe ,,nuk i perkrahin,, a vet ish kryeimami imami i shqiperis SELIMI ka thene se do ishte IDEALE ligjet e SHERIHATIT per KUSHTETUTEN e SHQIPERIS,por edhe djali i krye-turkut te kosoves NAIM TERNAVA ka apeluar ne FACEBOOK e PORTALE elektronike qe te shkojne shqiptaret e te luftojne ne SIRI.

  .pastaj me sa qindra e takime ka pas naim ternava e imami selime me grupe arabe pa identitet te njoftur zyrtarisht dhe i maskojne me emra si DELEGACIONE ARABE.
  .pastaj kush i ka financuar dhe i financon te gjitha kto XHAMIJA ILEGALE qe vetem ne kosove jane ndertuar ilegalish ma shume se 2000 xhamija me nje kosto afro 1 mld e 500 million euro,apo zbriten kto para nga QIELLI.

  .definimi si ne qofse nuk arrestohen vet kryeimamet ,lideret e organizin vehabizmit e grupet e tyre,shqiperija shume shpejte do te renditet ne listen e SHTETEVE te ZEZA per ISMANIN EKSTREN dhe TERRORIZEM ISLAMIK ,ku B-E-ja dhe USA do ta bejne ket siq ka bere per tev gjitha shtetet me rrezikshmeri terroriste.

  Reply to this comment
 8. Mark.uk March 15, 22:22

  Po cfar m..t burri jeni.Ku ishje deri tesh more q.n me bishte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim