Babai izolon djalin në shtëpi, fqinjët njoftojnë policinë

June 23, 2018 19:31

Babai izolon djalin në shtëpi, fqinjët njoftojnë policinë

Një 40-vjeçar i divorcuar mbante të izoluar dhe kërcënonte me jetë djalin e tij 17-vjeçar.

Ky fakt është bërë i ditur nga fqinjët e shtetasit Mir Duro, të cilët e kanë përcjellë rastin në fjalë në Polici.

Duro mësohet se ka përftuar kujdestarinë ndaj djalit vite më parë, pasi është divorcuar nga bashkëshortja e tij, e cila është larguar nga banesa e tyre që ndodhet në lagjen “30 Vjetori” të Beratit.

Pas denoncimit të fqinjëve, uniformat blu dhe forca të zjarrfikëses kanë shkuar në apartamentin ku jetonte burri me djalin e mitur dhe kanë arritur ta nxjerrin këtë të fundit prej aty.

Bëhet e ditur se fëmija ka qenë i frikësuar dhe se ndaj tij është ushtruar dhunë psikologjike.

Forcat policore po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje, ndërkohë që, 40-vjeçari është ndaluar dhe po merret në pyetje.

s.a/dita

June 23, 2018 19:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*