Babai përdhunues, prishja e fejesës zbulon krimin e inçestit

June 12, 2016 15:52

Babai përdhunues, prishja e fejesës zbulon krimin e inçestit

Shkatërroi familjen e tij, në mënyrë të veçantë jetën e vajzës dhe tani rrezikon edhe një dënim prej 15 vitesh burgim. Këto janë vetëm pasojat e dukshme të inçestit mes babait dhe së bijës. Historia në kufitjtë e të pabesueshmes ka ndodhur në zonën e Kamzës, në Tiranë, ku banonte familja Lezo.

Kryefamiljari, Artur Lezo, ndodhet një hap larg dënimit me 15 vite burgim, që ishte kërkesa përfundimtare e prokurorisë. Ai akuzohet se ka abuzuar seksualisht me vajzën e tij që në moshën 12-vjeçare.

Vajza e ka treguar historinë e saj kur mbushi 18 vjeç, pasi u fejua me një djalë nga Mallakastra, i cili konstatoi se nuk ishte e virgjër. Në këtë moment, vajza i ka treguar të ëmës se i ati kishte abuzuar me të që në moshën 12-vjeçare.

Së bashku me të ëmën, vajza bëri denoncimin dhe dëshminë në polici, e cila më pas arrestoi Artur Lezon. Në dëshminë e saj, vajza është shprehur se nuk ka për ta falur kurrë të atin, pasi abuzimi seksual ka ndodhur disa herë, kur e ëma nuk ndodhej në banesë.

Ndërsa, për shkak edhe të moshës dhe turpit, kishte ngurruar që ta denonconte menjëherë këtë abuzim, i cili ishte edhe shkaku i prishjes së fejesës./TCH

June 12, 2016 15:52
Komento

10 Komente

 1. normali June 12, 16:39

  PO ka deshmimtare vajza? Pse duhet te besohet dhe nuk eshte kurth qe mund te ja kete realizuar gruaja dhe vajza? Pyes, nuk e marr persiper te verteten

  Reply to this comment
  • LORA June 12, 17:39

   Ti qenke a-normal,qe nga pyetja qe ben.
   Apo ,mos ke bere te njejtat zanate edhe zotrote?????
   Mos i rente ne dere kujtdo ky hall I tmerrshem.

   Reply to this comment
  • Horry June 13, 04:57

   O koqe. Tani shkenca po te doje gjen edhw nga kockat se kur e ka bere per here te fundit edhe gjyshja jote. Dashke deshmitare edhe ne perdhunim.

   Ca po ndodh me kete popull more aman. Labazh truri sepse te gjithe njelloj pergjigjen. Media + politike ju kane shkerdhyer trute, mendjen familjen e gjithcka keni. Jeni thjesht rrobote frymore

   Reply to this comment
 2. Andi June 12, 17:03

  Digjeni te gjalle kermen! Nuk ka nevoje per burg per kete njeri. Vetem benzina dhe flaka e bene punen. Keto lloj ndyresirash qe vene dore mbi vajzat e tyre s’kane pse te leshojne hie mbi dhe.

  Reply to this comment
 3. ??? June 12, 17:31

  Akoma ka njerez qe kerkojne te martohen me virgjeresha ne Shqiperi? Tipa te tille duhet te kene probleme psiqike se ndryshe nuk shpjegohet.

  Reply to this comment
  • Gorja June 12, 17:45

   Kjo eshte arsyeja qe ende i duam te.virgjera. se ndryshe nuk dihet kush i ka.shkerdhyer. babai vellai kusherinjte. Kuptove tani o pederast progresist? Ik ciuciu tashi me.ramen ne Twitter

   Reply to this comment
   • ??? June 12, 21:47

    Ne qofte se nje femer nga familja jote bie ne dashuri ben seks kur eshte 17-18 dhe me pas ndahet, nuk paska te drejte te martohet dhe te krijoje familje? Cfare ti bejme asaj pastaj, ta varim ne litar? O shoqeri kafshesh, falenderoj zotin qe nuk jetoj me ne ate vend barbar.
    Vetem te virgjerit kerkojne virgjeresha se ai qe ka eksperience e di se cfare kerkon gjate seksit, jo si ai i virgjeri qe edhe thes me patate te jete e merr. Ik tani e bej gojore ne ndonje gazete tjeter se ketu e dhjeve.

    Reply to this comment
  • fredi June 12, 17:50

   Sic ka te drejte vajza te shkoje me sa veta te doje sepse jemi ne nje shoqeri te lire, ashtu ka te drejte dhe dhenderi te deshiroje nje nuse te virgjer, prape sepse jetojme ne nje shoqeri te lire.

   Reply to this comment
  • Bazarhesap June 12, 19:30

   Ti meri nga ato te leruarat dhe plot eksperince semaforesh dhe na lene budallejte te nderuar!!!

   Reply to this comment
 4. Beqo June 12, 17:44

  Pse ta djegin?
  Incest me kushuriren beri me pare Zeni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*