“Babalja i vërtetë” një peshkatar nga Vlora: Albert Veliu më vodhi identitetin

October 20, 2018 18:36

 “Babalja i vërtetë” një peshkatar nga Vlora: Albert Veliu më vodhi identitetin

Çudirat me “Babalen” nuk kanë të mbaruar, kjo nofkë është kthyer prej muajsh në vëmendjen e qytetarëve shqiptar, por vlonjati Mustafa Mustafai është mjaft i indinjuar për “Babale” pasi këtë nofkë ai e mbart prej vitesh, thuhet në një kronikë të përgatitur nga “Report Tv”

Mustafai është një peshkatar i vjetër nga Vlora, ai njihet si “Babalja”, madje edhe varkat e tij të peshkimit dhe biznesin e regjistruar e ka me të njëjtin emër, si Babalja.

Ai thotë se me këtë emër e njohin të gjithë, që nga fëmijët 5 vjeç e deri te më të moshuarit.

Por pas daljes në publikun e gjerë të Babales ku kjo nofkë ishte përdorur prej Albert Veliut, i cili prentendon se ka regjistruar biseden e të vëllai të ministrit Xhafaj, për Babalen e vërtetë, Mustafa Mustafai, ka dalë edhe problemet e para.

Ai thotë se shumë njerëz e kanë telefonuar dhe e kanë pyetur se  çfarë lidhje ka ai me këtë ngjarjes.

“Kërkoj ndihmë edhe nga ju. Unë jam Babalja i vërtetë. Mua më përdoret emri nga mëngjesi deri në darkë. Ai që thotë jam Babalja është një kryemashtrues. Unë kam një biznes familjar në peshkim. Jam njeri me vlera të mëdha.

Nofkën ma ka vënë miqësia. Unë e kam biznesin tim në sistem si Babale. Ai e ka përballur emrin tim qëllimisht. Pse e ka përdorur? Mua që 2 vjeç më thërrasin kështu. Ai më përdor emrin mua”, thote Mustafa Mustafai, Babalja për “Report Tv

v.l/ Dita

October 20, 2018 18:36
Komento

8 Komente

 1. Dhe kte e paska ba i poshtri ! October 20, 18:44

  hidhe ne gjyq at’q.
  dhe kerkoj nji Peshkarexhe te re me merin Babalja pre verteti ,
  qe te besoj mileti .

  Reply to this comment
 2. Dhe kte e paska ba i poshtri ! October 20, 18:45

  hidhe ne gjyq at’q.
  dhe kerkoj nji Peshkarexhe te re me Emrin Babalja pre verteti ,
  qe te besoj mileti .

  Reply to this comment
 3. deputeti October 20, 18:46

  Arriten edhe emrin e tjetrit e vjedhin e jo me partine babalokratike.

  Reply to this comment
 4. Eri October 20, 19:13

  E forte kjo hahaha.E moj Vlora heroike me babale atomike.

  Reply to this comment
 5. Arbeni October 20, 20:09

  O Muco Mustafai, po ty nuk ta ka vjedhur Albert Veliu ate “Babale” or jo, ate ta ka vjedhur Rilindja e qelbesirave qe e emeroi ate keshtu qe diten e pare qe doli audiopergjimi. ShKo padit Taulant Bole Ballen qe ta ka ne goje ate…”Babalen”.

  Reply to this comment
 6. Arben October 20, 21:12

  PER NJE MOMENT MU KUJTUA HISTORIA E SPITALIT PSIKIATRIK.

  U NIS NJE MIK PER TE TAKUAR DREJTORIN, QE E KISHTE ZYREN KAT FUNDIT.

  PER CDO KAT, E NDALONTE NDONJE PACIENT DHE I THOSHTE “UNE JAM SKENDERBEU”.

  KUR MBERRITI TEK DREJTORI, JA THA KETE HISTORI.

  “GENJEJNE TE GJITHE”, I THA DREJTORI
  “SKENDERBEU JAM VETE”.

  Reply to this comment
 7. Karamahmuti albanis October 21, 09:09

  Turkoshaku nga emri dhe mbiemri,shko kerko te afermit ne turqi cfare te duhet me babolet e bimbashit lul e efendem daliut
  Na mbyten budallenjt qe la ushtria turke….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim