Bajroni, arrestimi i shqiptarëve dhe hakmarrja me insekte

July 31, 2016 10:29

Bajroni, arrestimi i shqiptarëve dhe hakmarrja me insekte

Të paktën dy nga restorantet e rrjetit të ushqimit të shpejtë “Byron” në Londër janë mbyllur, pasi protestuesit hodhën aty insekte në shenjë hakmarrje.

Rrjeti i restoranteve, që mban emrin e një personazhi të dashur britanik për shqiptarët, u akuzua se kishte ngritur një kurth për emigrantët.

Ai i kishte ftuar ata në një seminar, por aty gjendeshin autoritetet e emigracionit, që i arrestuan.

Shumë prej tyre ishin shqiptarë.

Në përgjigje të kësaj, protestues nga dy grupe aktiviste, London Black Revs dhe Malcom X Movement, hodhën insekte të gjalla në restorantet Byron.

Ndërkohë në rrjet qarkulloi një thurje ‘Bojkotoni Byron’.

July 31, 2016 10:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*