Balla: Endira dikur shante Pollon, “O Pollo, o legen! Pse i del kundër Berishës”

November 9, 2014 15:44

Balla: Endira dikur shante Pollon, “O Pollo, o legen! Pse i del kundër Berishës”

Deputeti socialist, Taulant Balla, ka sjellë një detaj nga koha kur Genc Pollo kishte krijuar një parti rivale me PD-në e Sali Berishës.

Duke iu referuar mbrojtjes së Pollos ndaj Endira Bushatit të shkarkuar nga kreu i AMA-s, Balla thotë se kjo e fundit atëherë dilte dhe protestonte kundër Berishës.

Madje, edhe me fjalë fyese, të tipit “O Pollo, burë b…q”

Diku nga viti 2000, kur Genc Pollo i përzënë me dajak nga Partia e Sali Berishës, po mundohej të organizonte PDR, qëlloi të bënte një takim prezantues edhe në Qytetin Studenti.

Sigurisht takimet për të kudo ishin të vështira, sepse Saliu dërgonte idhtarë të tij që t’ia prishnin me sharje, madje edhe me dhunë. Në takimin në fjalë, në Qytetin Studenti, një ndër studentët që kish shkuar në takimin e njoftuar të PDR, jo për të mbështetur Pollon, përkundrazi për ta fyer dhe sharë “me libër shpie”, ishte edhe studentja e vitit të katërt juridik, Endira Bushati.

Arsyeja pse Endira mbahet mend në atë takim, është se sharësit ishin kryesisht disa djem nga Tropoja, ndërsa femër ishte vetëm një vajzë e shkurtër, e cila kishte edhe gojën me të shthurur në drejtim të Gencit. Gjatë gjithë atij takimi në Qytetin Studenti pëer prezantimin e PDR, Endira Bushati, e indinjuar për largimin e Pollos nga PD thërriste: “O Pollo, o legen! O burrë b…q…! Pse i del kundër Sali Berishës?”

Besoj se kjo duhet të ketë qenë edhe njohja e parë e Genc Pollos me juristen e “shquar” Endira Bushati, me të cilën më pas pati nderin të punonin së bashku gjatë kohës që kjo zonja shkatërroi autoritetin e mediave audiovizive në Shqipëri. Në fakt Endira, është një ndër rastet ku del qartë sindroma e Stokholmit e Genc Pollos.

 Dje, Pollo doli ta mbronte përsëri miken e tij të vjetër të qytetit Studenti, Endirën. Kësaj radhe nuk foli për Endirën, se ajo nuk i hyn më në punë, por zgjodhi të shpifte për drejtuesin e ri të AMA zotin Gentian Sala. E turpshme gjithashtu edhe balta që Pollo u mundua të hedhë kundër sipërmarrjes më të suksesshme të teknologjisë televizive në Shqipëri, Digitalb.

 Nuk dua ta marrë në mbrojtje teknicienin Gentian Sala, ndaj sulmeve të Genc Pollos, sepse ky Polloj është njeriu që mund të dalë 20 herë në ditë në konferencë për shtyp dhe përsëri nuk e dëgjon njeri. Mjafton historia e lartëpermendur 14 vjeçare e njohjes së Gencit me Endirën, për të kuptuar që Pollo nuk pjell më ide”, shkruan Balla.

November 9, 2014 15:44
Komento

6 Komente

 1. Naci November 9, 15:58

  Qenka si mumje, dhe kjo hajdute!!!! Ne PD te gjithe kane nje turi.

  Reply to this comment
  • Grida Sum-duma November 9, 18:05

   Gjynaf se asht nga nje familje e shqyeme shkodrane, baben e ka njeri flori, komunist 24 karatesh, mik i gjithe sigurimsave te shkodres. Kjo vete nuk ka lene shofer dhe roje te sales pa ja thye ate mikun. E pse ta heqin prej AMA-s? Se nuk ka bythe thone, e gjora. Po kjo nuk po me duket keq me bythe mue, pse me e heq, goxha bythe paska nusja.

   Reply to this comment
 2. treporti November 9, 16:06

  Njeri pa ftyre

  Reply to this comment
 3. Tironas November 9, 19:11

  Sa desha me pyt per ket se thone qe e ka qef shume rroten, po e mora pergjigjen nga nji nga komentusit me siper…. E paskan qef hajdarin si parti kto… Qekan qeflinj rrote…

  Reply to this comment
 4. Mark uk November 9, 20:54

  Pa shini se cfar ka then Meta per Ramen sa nuk mund te shkruhen.Po kjo eshte poitika.

  Reply to this comment
 5. eleee November 10, 00:38

  Kjo nga fytyre me duket nje ordinere e rendomte nuk dua te shpenzoj as fjalet as kohen…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*