Skandali “Zafar Ansar”, Apeli rrëzon padinë për shpifje të vajzës së Berishës

March 11, 2016 06:11

Skandali “Zafar Ansar”, Apeli rrëzon padinë për shpifje të vajzës së Berishës

Gjykata e Apelit ka rrezuar vendimin e Shkalles se Pare mbi padine per shpifje te Argita Malltezit kunder deputetit Taulant Balla.

Deputeti e kishte akuzuar Argita Berishen per korrupsion ne rastin e biznesmenit Zafar Ansar per 3 milione euro.

Gjithashtu, edhe per pagesat 144 milione leke ne vit si pedagoge.

Për këto akuza Argita e kishte paditur atë në gjykatë, me pretendimin se Balla kishte shpifur.

 

March 11, 2016 06:11
Komento

9 Komente

 1. Po,Po March 10, 19:23

  KUSH THA QE SALIU KA RENE NGA FRONI ?!
  JOOOO ! AI JO VETEM MERR RROGEN SI ISH KRYEMINISTER PER DISA VJET , GEZON TE GJITHA PRIVILIGJET PROTOKOLLARE DHE RUAJTJEN NGA GARDA E REPUBLIKES , KA NEN HYQEM PRESIDENTIN , KRYETARIN E GJYKATES SE LARTE E ATE KUSHTETUESE, PROKURORIN E PERGJITHSHEM DHE TE GJITHE APARATIN ME PUNONJESIT QE NGROHIN KOLLTUKET NE KETO INSTITUCIONE TE ” PA VARURA ” DHE ULERIN CDO DITE SI QEN I TERBUAR , SE MAZHORANCA KERKON TE KAPE SHTETIN , PA FOLUR PER HATANE QE KANE BERE E BEJNE FEMIJET E TIJ,PER GRUMBULLIMIN E PASURISE NE MENYRE TE PA LIGJESHME . ME KUJTOHET ,KUR SALIU ISHTE KRYEMINISISTER,E ZUNE GAFIL NE AEROPOSRT TE BIRIN E TIJ,ZENIN ,ME DY KASETA METALIKE TE MBUSHURA ME EURO,APO SHUFRA ARI,QE I DERGONTE DIKU JASHTE VENDIT ME NJE AVION PRIVAT,SIC THOSHIN MEDIAT ATO DITE,DUKE NA I TREGUAR NE FOTOGRAFI, DHE QE KISHTE SHMANGUR CDO KONTROLL NGA AUTORITETET E AEROPORTIT. SKANDAL,PER TE VENE DUART NE KOKE,POR PROBLEMI U MBYLL SHPEJT DHE THUAJSE U HARRUA,PER TUA LENE VENDIN PISLLIQEVE TE TJERA TE RADHES . DHE DEL, E NA PELLET CDO DITE NE PARLAMENT,NE FB ,APO KONFERENCA SHTYPI PER TE NA BINDUR SE ESHTE I VIRGJER ,NDERSA MAZHORANCA PO BEN HATANE.KESHTU SHPRESOJNE TE RIKTHEHEN SERISHT NE PUSHTET,PER TE PERTYPUR EDHE ESHTRAT E FUNDIT,QE I KANE MBETUR KETIJ POPULLI .

  Reply to this comment
 2. edi March 10, 19:56

  kjo po qe eshte burre….shif ca mostrash po na sorollasin qe edhe ne nju jork te ishte rrit prap i vjen era vicidol (nji zot e di se si ja bon ai pederasti nga shijaku me kete)

  Reply to this comment
 3. Shebeniku March 10, 20:00

  Dmth akuzat e deputetit Balla jane te verteta, atehere nuk duhet te ndiqet penalisht per korrupsion Argitaz?

  Reply to this comment
 4. A Beqo March 10, 20:29

  Gjykatesit zbatuan urdherin e Rames,

  Pra kush eshte ne pushtet fiton,

  Po te ishte Saliu ne pushtet a do fitonte ai jo,

  Gjukatesit jane kuklla ne dore te qeverise,

  Kete gjukates i shpetuan reformes ,

  Kjo pseudoreforme ka per qellim qe te shkarkoje vetem ca prokurore e gjykates te cilet nuk i kane sherbyer me besnikeri Rames e Metes dhe do emerohen ustallaret e tyre,

  Po cili eshte ai gjyqtar qe nuk ju bind pushtetarit dhe rryshfetit,
  Nuk ka dhe as do te kete asnjehere.

  Reply to this comment
 5. shaqo March 10, 20:39

  Sa e shemtuar, si shtriga tek 7 xhuxhat.

  Reply to this comment
 6. MH March 10, 21:33

  Balla fitoi.
  Po ama problemeve te Argites duhet ti shkohet deri ne fund per te tregue korrupsionin simbas numrit te telefonit ne lufte kunder korrupsionit te ish kryeministrit Berisha.

  Reply to this comment
 7. leon March 10, 21:49

  Ky shpellri ne foto eshte prej Vucidoli or ti, burr prej kercuni

  Reply to this comment
 8. Hani pak mos hani shume m.... March 10, 23:35

  Edhe KORBI ka me pamje se kjo bastarde, rrace e qelbur si i gjithe fisi Berishajve.

  Reply to this comment
 9. info analitike March 11, 16:42

  Dita cfare thote vendimi i Apelit? Ka mundesi te publikoni vendimin ne menyre qe te kuptohet se ne cfare konsiston kjo “fitore” e Tao Taos. Nuk me duket se Tao e shpalosi mediatikisht kete “fitore” por heshti nderkohe qe mediat militante shpejtuan ta paraqesin si fitore. Argita Berisha nga ana tjeter ka shpjeguar se Gjykata ka bere nje loje me oren e gjykimit duke mos i mundesuar paraqitjen. Perfundimisht ajo thote se ceshtja eshte cuar per rigjykim, pra nuk ka asnje “fitore”. Tani per te na hequr cdo dyshim publikoni vendimin qe te dale qarte se kush genjen e kush thote te verteten. Deri tani nga nga deklaratat e publikuar evidentohet se eshte perdorur nje artifice per te shtyre e vonuar sa me shume gjykimin e kjo ndodh rendom kur pala e paditur nuk ka asnje mundesi qe te dale e pafajshme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*