Balla: Halim Kosova, kandidaturë e lodhur. Askush s’pranonte të kandidonte nga PD

April 19, 2015 16:25

Balla: Halim Kosova, kandidaturë e lodhur. Askush s’pranonte të kandidonte nga PD

Deputeti socialist Taulant Balla ka reaguar ndaj krahasimit të Lulzim Bashës të votës me një armë, duke i kujtuar atij se vuan nga sindromi i 21 Janarit.

Balla e akuzon se ai po përgatit alibinë e humbjes me një kandidat të lodhur si Halim Kosova.

Ti, Lul, nuk duhet te flasesh per voten.

Sepse ti je produkt i votes se vjedhur.

Saliu yt keqperdori Ristanin (nje pijanec i rendomte), per te prodhuar vota te vjedhura, qe ti te mund te beheshe kryetar i Bashkise se Tiranes. Apo harrove? Harron ti, Lul, po nuk harron populli.

Populli nuk harron as fajesine tende, qe urdherove zjarrin dhe helikopterin me lende helmuese, kunder popullit qe protestonte per voten e lire.

Ti, Lul, perdore armet kunder protestuesve per voten e lire, por vota nuk eshte arme. Ne fakt ti Lul, je arma ne doren e Saliut. Por ti nuk i hyn me ne pune as Saliut.

Tirana eshte gati te filloje nje histori te re me 21 Qershor.

Ti Lul, kerkoi ndjese Tiranes, per vete, por edhe per kunatin, si e vetmja gje qe mbahet mend ne kater vitet e tua si kryebashkiak. Sepse ti do te mbahesh mend si kryetari i Bashkise, qe punoi vetem per kunatin.

Halim Kosova eshte zgjedhja e lodhur e e jotja, Lul, dhe e Partise Demokratike, pasi te gjithe kandidatet e tjere u terhoqen nga sfida per shkak te humbjes se sigurte.

Trego cfare te tha Jorida dhe Gerti kur i thirre per kandidate. Ke lene grope te madhe ti Lul.

Ik Lul, ik. Kthehu ne Hollande. Por mos e quaj voten arme. Sepse vota eshte liria, eshte demokracia. Dy fjalet mbi te cilat partia jote filloi historine e vet, por qe per fat te keq kjo parti perfundoi ne “drejtimin” e nje deshtaku si puna jote.

Eshte per te ardhur keq ku ka perfunduar sot Partia Demokratike.

Ik Lul, ik“, shprehet Balla.

April 19, 2015 16:25
Komento

18 Komente

 1. SuloKapedani April 19, 16:48

  Lule lule more djalè ,mbrapesht ke hypur nè kalè,pa samar dhe jo me shalè,vodhe vota hajdut trimi,nuk te shpeton dot doktor Halimi,edhe pijanec ristani,ka leviz nga instikami.,votat janè demokracia,me plumb i merrte ish qeveria.

  Reply to this comment
 2. lili April 19, 17:09

  Kthehu ne Holland!
  E bukur kjo!
  Eshte vend i bukur,cudit si asgje prej asgje nuk mundi me sjell….

  Reply to this comment
  • Toni April 19, 18:17

   Ne Hollande e pret LIGHT RED DISTRICT lulzim bashen,kryebashkiaku me mbeturine qe ka pas Tirona…

   Reply to this comment
  • gregori April 19, 19:31

   O Lili, pse ne Hollande, ne burg, se ka vjedhjen e 230.000.000 eurove te rruges se “kombit”, ka vrasjen e 4 qytetareve me 21 janar dhe se fundi vjedhjen e votes se lire me 2011. Pse t’i behet ky nder, ta cojme ne Hollande, ketu te jape llogari para drejtesise qe do te ribehet, t’i konfiskohen pasurite si para te popullit dhe te vuaje denimin sipas ligjit per krimet e kryera.

   Reply to this comment
 3. Kris 1 April 19, 17:25

  ps na servir te fresket kastravecin e Rames.Po fitoi do na thote nuk keni pare gje akoma!

  Reply to this comment
 4. gjermani i fundit April 19, 17:25

  Goxha replike o djale! Pse, minator ka punuar Halimi qe qenka lodhur kaq shume? Pastaj Lulit bashkine nuk ia dha Ristani po ai qefulli qe qeshte dhe kishte perveshur menget, plus Rama qe pranoi pas kuintave pazarin e shkembimit te pushteteve. Mos u tallni me Lulin o Balle se ai eshte telekomanda e djathte ne dore te padroneve te Shqiperise. Ne vetem te grricemi ne forume kemi ne dore, megjithate mundeni Halimin me projekte e jo me keto llafe bajate.

  Reply to this comment
 5. shqiptari April 19, 17:26

  vertet fatkeqsi qe emri i madhe DEMOKRACI perfaqesohete nga llumi dhe injoranca me e keqe e njerzimite perese ata qe e mbajne keta njerez nuke mundete te gjejne njerez te tjere po akoma vazhdoojne te lozine me keta dhe pretendojne ti sjelline ne pushtete turpine e kombite shqiptare mjer kete vende ce prete ne vitet qe vijne nese do ti sjelline ne pushjtete keta te mjere pa mende duke poshteruare demokracine dhe vjedhure votate e popullite si me ate poshtersine tjeter qe i dhane 18 deputet ate burine e kadaifite te qe coi bosene ne austri ne ambasade hahahahahah mjere kete vende ce pret

  Reply to this comment
 6. aldo April 19, 17:41

  Balla qe te te besojme se Halim Kosova eshte I lodhur duhet ta provosh prandaj qoje motren tende nje nate dhe pastaj do shohim eshte I lodhur apo jo

  Reply to this comment
  • Toni April 19, 18:21

   ooo aldo bumci mos ja rekomando te tjereve receten+eksperjencen qe ti ke perjetuar+provuar,me pak fjale edhe motra jote paska ngelur e pakenaqur qe i drejtohesh balles ,sa prototipa jeni juve te papare…

   Reply to this comment
 7. nyc April 19, 18:04

  Lulka eshte varianti i ri i avazit te vjeter tipik komunist “votat tona plumb per armikun”…mjere ata qe e mendojne keshtu demokracine.

  Reply to this comment
 8. info-analitike April 19, 19:08

  Ne gjithe keto vjet militance si nuk nxori nga goja dicka te mencur ky Balla qe na lodhi te gjitheve me idiotesite e tij!
  Tani ky kengetari i xhaxhit Enver po na flet per lirine dhe demokracine.

  Reply to this comment
 9. Zoro April 19, 19:50

  Edhe po mos ta thoshte Balla kete shprehje, kjo eshte e vertete. Ky Kosova do bente mire te mos dilte ne fushate me Bashen ne Tirane se nuk do marri as votat e PD-se.

  Reply to this comment
 10. fraza April 19, 20:00

  Injoranteve, te inkriminuareve, bashkepunetoreve te krimit asnjehere nuk u pelqen e vertetea. Ata kane gjuhen e mohimit, te shpifjes dhe ofendimit. Keto jane argumentet, qe ata paraqesin, kur zihen ”mat”!
  I gjithe ”stani” i atyre, qe ”vajtojne” per ”mosmbajtjen e premtimeve”, per ”padrejtesite”, per ”fukarallekun”, per ”papunesine”, per ”krimin”, per ”dekriminalizimin”, per ”migrimin”…dhe per-per-et e pafundme, qendron vetem tek pushteti i humbur, tek privilegjet e humbura,qe enderrojne te kene perseri! Cfare makuteri kriminelesh!
  Kur te flase drejtesia, atehere keta makute e kriminele do te shnderrohen ne lepuj. Kjo duket se eshte larg, ndaj ata kane goje dhe kurajo te ndotin ende.

  Reply to this comment
 11. Aphade April 19, 23:49

  Z. Balla ! I kujtove Lulushit 21 Janarin por ke harruar ato 240 milion dollaret se ”Rruges se
  Kombit” qe i vodhi Lulushi ne diten me diell …!!!

  Reply to this comment
 12. nostradamus April 19, 23:51

  Z.Balla ke harruar 240 milion dollaret e ”rruges se kombit” qe Lulushi i vodhi diten per diell !!

  Reply to this comment
 13. lifi April 20, 00:25

  I shkreti LuLii “vocerr”,trap i teri nga koka tek kembet,si te thuash pa bythe,por kur premtonte per kartat e studentit,por kur mblidhte intelektualet e Tiranes per idera,idiotizma qe edhe vete ai nuk i besonte.Por Luli me sa duket ka vendosur ose ta shkateroje fare gerdallen PD,ose ata ta heqin vete si te paafte ,si qullac dhe hajdut nate,por Luli ka mbi shpine nje mal me gjak.prandaj nuk del dot nga rrethi ku ka hyre,por sipas sondazheve te intelektualeve te Lulit dhe kunatit pd -ja fiton mbi 19%,por ama me djerse dhe pa vrare.Ik or Lul,IK se do ta kesh me keq pastaj,zhduku se do te zhdukin

  Reply to this comment
 14. caci April 20, 09:46

  Nga castet e para kur u KrijuaP.D.-ja, rreth sa,j nen kujdesin e mafiozit Berisha, u mblodhen me qindra e qindra njerez me veprime dhe synime rrugacesh dhe pjesa dermuese, me nivel arsimor te ulet apo dhe te munguar. Keshtu i deshte legjenda e fatkeqesise te popullit, ujku plak Berisha. Pa pritur na del ne skene tulipani Lulush te cilin plaku i eger e shetiti ministri ne ministri, gjersa i dha kolltukun e Kryebashkiaku, me gotat e rakise te Ristanit dhe me bekimin e Amerikanit. Dhe ja suksesi, nji Tirane e shkateruar dhe me keq akoma nji P.D. e kethyer ne nji brigade bujqesore qe, brigadieri i ka ndare ne skuadra pune si hapje gropash ekonomike, mbjellje bime helmuese, skuader agresiviteti dhe percarje, si dhe skuadra e femrave te bukura qe, dine te bejne fresk dhe sherbim eprorit pa pyetur per personalitetin, por vetem per karieren dhe leket. Sa te embla te shkretat, por qe bashke me Lulushin, neser do ta marin ate qe meritojne, humbjen e sigurte si force politike ne regres dhe degjenerim politik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*