Balla kërkon kallëzim penal për Shkëlzen Berishën, ja sa vite burg rrezikon

March 20, 2017 13:08

Balla kërkon kallëzim penal për Shkëlzen Berishën, ja sa vite burg rrezikon

 

Kreu i Komisionit Hetimor për CEZ, Taulant Balla do t’i kërkojë Kuvendit në seancë plenare dërgimin e kallëzimit në Prokurori për Shkëlzen Berishën.

Balla tha se ky hap vjen pas refuzimit të dëshmisë nga ana e djalit të ish-kryeministrit.

Sipas Ballës, djali i ish-kryeministrit rrezikon nga 1 deri në 3 vite burg.

Ai ka lexuar përfundimet e mbledhjes së komisionit, duke theksuar se Shkëlzen Berisha u paraqit 4 herë në komision, por në të gjitha rastet refuzoi të jepte dëshminë, e cila është detyrim ligjor dhe jo në dorën e të thirrurit.

Sipas tij, refuzimi përbën kundravajtje penale dhe ndëshkohet sipas ligjit nga gjobë deri në 1 apo 3 vjet burg.

March 20, 2017 13:08
Komento

18 Komente

 1. Kris March 20, 13:39

  Mezi po presim!

  Reply to this comment
 2. Spartaku March 20, 14:02

  Nuk e denon njer aie mut more jo,se drejtesia eshte ne doren e kryekriminelit Berisha (Te jatit).

  Reply to this comment
 3. Preng Pjetri March 20, 14:09

  E kush dota denoj keta gjyqtar e prokore?
  Kta jane kembe e koke te shitur te Berisha.

  Reply to this comment
 4. Mark uk March 20, 14:26

  Nuk nxierret cfar te ka thene Berisha ne parlament o Balla me deshira qe keni.Kurse ju militarucet me pages rruajani sic ja keni rruar qe ne 91.

  Reply to this comment
  • ! ! ! March 20, 18:42

   Ha m… , ore derr i pylllit , ha , se me ate ushqim je rritur !
   Ti je vetem nje shqipfoles i cale , por jo shqiptar ! Mbase mund te pranoheshe ne komunitetin e kafsheve (faunes)
   se eger te trojeve tona , po te luteshe !

   Reply to this comment
  • korçari March 21, 09:47

   O Mark UKU e hape halene qe ne mengjez dhe nuk te rrihet pa ngrene dhe i njeh mire rregullat e shpellareve dhe ne kuvend te burrave nuk pergojohen grate pra siç ka bere Salehu ne parlament por ti dhe disa te tjere nuk hyni as tek shpellaret por tek kafshet (te me falin se po i krahasoj me ju ) dhe per t’i mbrojur siç ben ti besoj Salehu ka kaluar kur ka qene i ri nga lagja jote .apo shtepia jote

   Reply to this comment
 5. Katundari deputet me diplome Kristali March 20, 14:58

  Balla ska cfare ti bej gomarit dhe I bie samarit ! Po 7 milion Euro ku vajten kush I mori kush u denua ? Po 300 000 Euro te ardhura nga erdhen per keto ndonje hetim ?Ik ore pizeveng se Nuk je ne gjendje pasi ju mbroni njeri tjterin ! Komisionet hetimore jane kot te deshtuar ! Pa lidhje !

  Reply to this comment
 6. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. March 20, 15:09

  Cfare gjobe more, burg kane bere hallexhinjte qe per familjen kane vjedhur 2 mije lek energji elektrike e jo me te grabisesh milionat e eurove te ketij populli fukara qe i “qajne” hallin non stop tek “Cadra e Krimit”.
  Shkerdheni duhet te marre nje denim EKZEPLAR kete fjale perdor babai i tij Serbi SRB.
  Shkerdheni te shetitet ne kafaz qe ta shikoje i gjithe mileti dhe pastaj te cohet ne Brurgun 313 ku Zani Caushi do ti mesoje free, lojen e kapjes se sapunit ne dush.

  Reply to this comment
 7. Spurdhjaket e SHQUP-it March 20, 15:12

  Qe te denohet me burg as qe mund te behet fjale, por Shkerdheni duhet te ktheje deri me nje parate e grabitura ketij Populli.

  Reply to this comment
 8. DRENICA E KUQE March 20, 15:48

  Burgu per ta eshte shperblim. Duhet t’u konfikohet pasuria brenda e jashte vendit dhe te burgosen per jete!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 9. Mond Velaj March 20, 16:18

  Zoti Ballla harroje ate qe mendon ti per Xenin

  Reply to this comment
 10. Adih March 20, 16:29

  Ju te PPSH mbare ,po tallni menderen me kete popull.Me gjobe ose 1 deri ne 3 vite burg. Po te jesh kundershtar , qe dihet qe sje me Berishen ,bei kallzim penal dhe per gerdecin , faktet i keni mbi tavoline ,bile jane kokeforte ,apo nuk ju vjen zeri.Fain e ka populli o Balle per te gjithe ju.Ai kavajsi qe humbi familjen ,karambol me maqine ne rrugen nacionale Kavaje ,pse riparoi catine e rraset ne burg , kurse per miliona euro me gjob . Bile ti konfiksohen ,leket ,vilat qe i kane bere ne toke te vjedhur ,bregdet e gjetke. PSH : tek gjiri i LALZIT , Apo keni hallin e LIKE floririt .Ju te gjithe o Balle ,duhet tju hedhesh ne oqean tju hane peshkaqenet.

  Reply to this comment
 11. Adih March 20, 17:37

  Fmn..

  Reply to this comment
 12. s.g March 20, 19:15

  Ne kallezimpenal t’i shtohen edhe levizjet,shetitjet e tije neper bote per ket fare pisi

  Reply to this comment
 13. j March 20, 19:21

  Mos e dënoni se ku ta gjejmë një tjetër malok me pare për karminën.

  Reply to this comment
 14. asd March 20, 19:52

  1-3 vjet burg e perkthen ne gjobe administrative gjykatesi, 10.000 leke. Per kaq u be zhurma ? Nuk ka nevoje ta dergoni ne burg 1 vit pse nuk eshte pergjigjur ne komision. Thjeshte kerkoni gjykim te fakteve qe keni ne dispozicion.

  Reply to this comment
 15. info analitike March 20, 19:56

  Me kaq u mbyll edhe sipari i teatrit te shpifur te Tao Taos.

  Reply to this comment
 16. nn March 27, 15:26

  ti i duhet nje denim i merituar hajduti

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*