Balla: Latifondistja Jozefinë pse e kërcënon gazetarin?

October 19, 2015 11:27

Balla: Latifondistja Jozefinë pse e kërcënon gazetarin?

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla e konsideron të turpshme kërcënimin e ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli ndaj një gazetari.

Balla tha se gazetari është kërcënuar pas një investigimi për tjetërsimin e pronave në Shkodër.

“Bëhet fjalë për një investigim që nëse do te shkoje ne fund do te nxjerrë në drite te diellit babëzite me pronat në Shkodër, ku latifondistja kërcënuese ka marrë shumë dhe shumë troje që nuk i takojnë”, thekson ai.

Balla shprehet se shqetësimi është se si një politikane grua kërcënon një gazetar.  “Sa për partinë e kësaj zonjë deputete që kërcënon gazetarët, mos prisni të reagojë. Kjo deputete “e fortë” mund të kërcënojë ose e ka bërë një gjë të tillë edhe me kryetarin de facto të PD. Po Kryetari de jure i PD shok banke me kërcënuesen a do reagojë? As ky jo. Arsyet dihen...”, shkruan ai më tej.

Në fund, Balla thotë se atë çfarë bën gazetaria në Shqipëri nuk po e bën ende drejtësia, por shton se reforma në sistemin e drejtësisë po vjen. /Dita/

October 19, 2015 11:27
Komento

18 Komente

 1. Media e lire. October 19, 13:05

  ALA S’JANE NGOPUR.
  Politikane mekatare si Xhozi dhe homologet e saj,kercenojne derisa para ligjit, te jene barabar te gjithe. Kjo faze ne tiranistan pengohet qellimisht nga pushtetaret koka te lidhur me prokuroret,ata duan statukone, s’jane ngopur me kolltuket dhe pasurite, edhe pas 68 vitesh sundim, me pa aftesite e tyre tipike.Ndjejne lumteri kur buckariten para mikrofoneve,edhe pse zbatojne nga mos dija parimin, bej e prish.

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati October 20, 05:03

   Ajo qenka tipiku i femres qelbesire shqiptare qe kercenon te tjeret ….

   Si tipi i kesaj ndyresires Xhozefine ka shume ne Shqiperi, dhe ato kane marre nejrezit ne qafe,sepse ju ankohen krimineleve dhe ata pastaj veprojne

   Per ate qe kercenim qe ka bere Xhozefin-Qelbesira duhet ndjekur penalisht ,

   Reply to this comment
 2. Mark uk October 19, 14:33

  Vetem Berisha ka ditur ti tregojn cfar meriton kti legen materniteti.

  Reply to this comment
  • b.kanani October 19, 17:57

   O Mark .uti diskuto per problemin jo per ball e sali se ata i dim mire tashm kush jane dhe po pate kohe futu ne gugell dhe shiko kush eshte berisha dhe kush eshte balla.

   Reply to this comment
 3. mirashi October 19, 17:28

  Abandonojini keta njerez, mostra si Balla. Turp, kur mas\htrues si ky, hileqare te pashoq vine ne krye te partive dhe vecanrisht ne parti si socialistja. Kurdohere eshte me maske, pa ua grisur ate, Ballat marrin me qafe shume njerez. Ai eshte i prire vec per te keqija..

  Reply to this comment
 4. eraldo October 19, 18:10

  Balla ka perforcuar ate qe ka pohuar gazetari qe ka trajtuar problemet e pronave ne Shkoder dhe qe Z.Topalli e ka kercenuar si e plotfuqishme qe eshte ne Shkoder si dikur sekretaret e pare te KP qe te benin gjemen.Edhe kjo zonje s,e ka per gje kercenimin,bile me qendrimet e saj ne parlament dhe jashte parlamentit ka treguar se kercenimin e ka ne gja ,jo si femer,por ua kalon edhe meshkujve,ske c,i ben,eshte rrace e tille,ka lindur per te qene nje diktatore,qe po t,i jepej mundesia kjo zonje mund te pushkatonte kundershtaret,eshte si vamprese edhe pse per se pari duket si lule behari,por per se brendshmi m.. gomari,pa vlera njerezore,nje ulkonje qe s,e ka vendin ne parlament dhe se besoj se Luli ka per ta larguar nga parlamenti zgjedhjet e 17-es se vetem pune prish,s,ka me c,nderq nje latifoniste qe ka rrembyr me fis e fare prona qe s,i takojne dhe qe me bemat e saj e nxori PD ne Shkoder force te dyte ne vitin 2,013.

  Reply to this comment
 5. info analitike October 19, 18:19

  Amani bre, po pse ky latifondisti i Librazhdit do te na beje moral! Harroi ky bemat me ndertimet e me nderrmarrjet atje, apo ato fotot ne stadiumin Bernabeo. Sikur te mos mjaftonte vetem Balla kemi edhe te motren e te shoqen qe na sillen si gangstere, natyrisht policia e Tahirit ka fjetur gjume duke i mbyllur te dy syte:
  http://globnews.al/motra-e-balles-i-merr-telefonin-aktivistit-te-pd/

  Reply to this comment
 6. Benoni October 19, 18:45

  Rama do kete nje arsye shume te forte qe mban pas te vetmin ithtar servil te Fatos Nanos, ruralin Balla! Te mbash Ballen e te largosh Blushin eshte si te mbash tjegullen e te hedhesh vazon e kristalit!

  Reply to this comment
 7. SuloKapedani October 19, 20:03

  MJERANET FLASIN PER BALLEN E NUK FLASIN PER PANTEREN E ZEZE QE U KA GLLABERUAR PRONAT TE TJEREVE. DHE KERCENON GAZETARET.KJO ESHTE LLOGJIKA E QORRAVE TRUTHATE Ç,MUND TE THEMI TJETER.TE MARROSURIT ME TE MARROSUR.

  Reply to this comment
 8. katunari October 19, 20:29

  Shan i dhjeri te permjerin.

  Reply to this comment
 9. aqo October 20, 05:57

  Mark,mirash,frrok,jozi etj….mjell nga I njejti thes jane…………….c’mund te prisni nga keta.E thoni pastaj qe e ka fajin Maksi Velo.

  Reply to this comment
 10. Ada October 20, 06:29

  O Taulant, vellai i motres bel holle, po ti ku i gjete parate o pabuks Librazhdi?

  Reply to this comment
 11. .skifteri October 20, 06:36

  O’Balla !,Latifondistja -Jozefina! ju ka kercenuar ne parlament si grup parlamentar se ju kap prej zhelesh dhe ju nxjerre perjashta ,dhe ju keni heshtur !?. ,jo per gazetarin qe e gropose 7 pashe nene dhe.!

  Reply to this comment
 12. Mark uk October 20, 07:52

  b kanani:Fshati qe duket nuk do kallaus thot nje fjale popullit.Balla eshte caktuar per te luajtur rolin e qenit nga PS gje qe e ka kryer ma se miri.Cfar ka nxierr nga gjith ajo e lehur.Njeriu qe flet shume humbet cfar ka thene ne fillim o b kanani muti,nuk jua shkrova me pike se meritoni plotsisht,prandaj mbaje.

  Reply to this comment
 13. Gent October 20, 10:18

  DIHET QE KOMBTARISH QE KY VETEM ME FEMRAT MERET;

  1. GRIDA DUMEN

  2 JOZEFINEN

  KOMPLET GEY LIBRAZHDI

  Reply to this comment
 14. Mark uk October 20, 12:30

  aqo:Te pakten kta emra jan emra shqiptaresh e jo turqish si mahmut hamdi rrahman selman etj etj.

  Reply to this comment
 15. Rrapushi October 20, 14:17

  aqos dhe monstrave si balla
  Si lexues te gazetes Dita, jemi te sigurt qe njerzit qe e cmojne kete gazete skane gje te perbashket me monstra si ju, me ne krye nje shpirtzi, kameleon si ky taulant balla. Ketyne shpejt ka me u dal kallaj. Ti aqo kenke vet Balla, por ky asht ma i rafinum. Gjoben ky e ka boll te madhe. Poshte maskarenjt.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*