Balla: PD e përfshirë në inskenim mafioz, të hetohet Veliu dhe Basha

May 17, 2018 19:32

Balla: PD e përfshirë në inskenim mafioz, të hetohet Veliu dhe Basha

 

Numri dy i Partisë Socialiste tha sot se PD tashmë u shndërrua në një organizatë kriminale.

Përmes një konference për mediat, Taulant Balla deklaroi se Albert Veliu dhe regjisori i tij, Lulzim Basha, duhet t’i dorëzohen drejtësisë.

Partia Demokratike është përfshirë në një skemë mafioze” – tha Balla ndër të tjera.

Ai tha se kreu i PD Lulzim Basha është regjisori i gjithë kësaj skeme që sipas tij përdoret nga organizata mafioze.

“Sot rezulton se Lulzim Basha është autori, regjisori dhe aktori i video-përgjimit të montuar me të cilin ka shpresën e fundit të bllokojë vendimarrjen e vendeve anëtare të BE për hapjen e negociatave”, tha ai.

Balla hedh dyshime edhe mbi “Dëshmitarin X”, i identifikuar në videon e publikuar nga demokratët si Albert Veliu.

Nuk ja vlen të debatosh për vërtetësinë e deklarimeve të këtij njeriu, që edhe pa e ditur fare kush është, duke qartë që është një mashtrues i rëndomtë i dënuar disa herë për disa vepra penale nga më të ndryshme”, deklaroi Balla.

Kreu i grupit parlamentar socialist i cilësoi akuzat e opozitës inskenim dhe tipike mafioze.

“Personi që pretendon se ka qenë në bashkëbisedimin e bërë publik nga PD, ndërmjet tij dhe vëllait të ministrit të Brendshëm është tregues i shndërrimit të një partie politike në një organizatë të rrezikshme që përdor forma mafioze të adresimit të interesave të tyre”, u shpreh ai.

Balla kërkoi nga Prokuroria që t’i shkojë deri në fund hetimit.

“Ky person të hetohet dhe të dalë para drejtësisë, ose të merret në mbrojtje për dëshminë e bërë, ose të përballet me akuzat e dëshmisë së rreme”, u shpreh ai.

l.h/ dita

May 17, 2018 19:32
Komento

10 Komente

 1. ilebgali May 17, 19:45

  Kish eshte qy ore qe urdhron prokurorin SOciALisTe????verete Cohu envere
  Klomunist pa parti

  Reply to this comment
  • Rami May 17, 20:00

   shko or loqe ne shkolle e meso te shkruash, debil!

   Reply to this comment
  • Nje vlonjat: May 17, 20:23

   Kete camin e mutit pasi e shtrydhi Sala pa tjeter qe do ta heq qafe nepermjet malokeve te tij dhe pastaj do te vere kujen,per ta shfrytezuar edhe pas vrasjes si beri me Azemin….Perse nuk e merr te flere ne shtepine e ti Lulezimi per ta ruajtur?Jo Luli do ta rruaj mire kete pianec qe lyp pare …..

   Reply to this comment
  • kodra pas bregut May 18, 03:54

   Qish ke biroo .
   Car ben ati
   Q. Kum mama .
   Ti Ilengali je camok nga kumja derisa shkruan ne kete menyre .
   Por Babalen e moret ne qafe , jo ate se ai eshte i mbaruar por djemte e tij qe nuk kane asnje faj u la babai vulen e spiunllekut .

   Reply to this comment
 2. ilebgali May 17, 19:49

  ESHHTE E DREJTA E FEDAKSIS PER BOTIM OSD JOR KOMUNIZMI KA PUSHTURE SHQIPERINE
  Kush eshte qy ore qe urdhron prokurorin SOciALisTe????verete Cohu envere
  Klomunist pa part
  Ski gnje nuke ju pelqen mos e publikoni.

  Reply to this comment
 3. Arben May 17, 20:08

  Litari litari.

  Do paguani kriminela

  Reply to this comment
 4. MH May 17, 20:13

  ilebgali
  Dy here ke marre zahmet per te komentue per nji ceshtje,dhe ne te dy komentet ke perfundue kakareq budall i pa pjekun.Por i pjerdhur.

  Reply to this comment
 5. MH May 18, 01:53

  Z.Balla!
  Me deklarimin ne shtyp e kryeve detyren! Bravo,falenderime!
  Kryesorja asht qe propozimin dhene ne gazet per tu marre prokuroria me Velin dhe Bashen.Nuk mjafon.
  Urdhero vetveten ti drejtohesh zyrtarisht kryeprokurorise.Kete presim ta bani.Z.Balla!
  Nese nuk e bani haram qumeshtin e nenes qe ta krijue dhe rritur!!!!!!!
  Vetem me keto veprime do pushojne shpifjet dhe karvani do ecin para drejt qellimit i te berit shtetin shtet.

  Reply to this comment
 6. C'a bohet kshtu May 18, 06:57

  O “ilebcari”, qenke me i semure se Saliu, shko pi ilacet dhe bje…. me dore tek zyrat e SHQUP-it.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*