Balla: Përfshirja e SHBA-BE tregon rëndësinë strategjike të Shqipërisë, jo pushtimin e saj!

July 19, 2016 13:35

Balla: Përfshirja e SHBA-BE tregon rëndësinë strategjike të Shqipërisë, jo pushtimin e saj!

Taulant Balla ka debatuar sot në Këshillin e Integrimit me deputetë të PD lidhur me përfshirjen e madhe të ndërkombëtarëve në procesin e reformës në drejtëis.

“Kush mendon se përfshirja e partnerëve tanë strategjikë në këtë proces është pushtimi i Shqipërisë, gabohet rëndë. Përkundrazi kjo është një çështje bazike sigurie dhe stabiliteti në Shqipëri dhe në rajon. Vëmendja e shtuar e SHBA dhe BE tregon rëndësinë që sot ka vendi ynë strategjikisht”, deklaroi deputeti socialist.

July 19, 2016 13:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*