Balla: Pse Ben Blushi nuk mund të jetë kryetari ynë

March 2, 2016 18:15

Balla: Pse Ben Blushi nuk mund të jetë kryetari ynë

Nga Taulant Balla-I pashe “propozimet” qe kolegu yne Ben Blushi tha se jane propozimet e tij per ndryshime ne Statutin e Partise. Nuk po merrem me formen dhe permbajtjen e tyre sot.

Por, nuk mund ta fsheh qe jam i habitur, po jo edhe aq shume, qe Ben Blushi nuk e paska lexuar deri me sot statutin aktual te partise sone.

Trecereku i atyre qe shoku Blushi kerkon ne gjoja platformen e tij per reformim te PS, jane ne statutin aktual te partise.

Kjo duhet te jete edhe arsyeja qe Blushi e ka shkelur statutin me shume se cdo deputet qe une njoh, sepse eshte i vetmi deputet qe ka braktisur fushaten e zgjedhjeve dhe ka dale hapur kunder kandidateve te Partise Socialiste.

Po ashtu, eshte i vetmi deputet qe s’ka mbajtur asnje lidhje me socialistet e zones ku ka dale deputet dhe i vetmi deputet qe ngre zerin ne parlament vetem per t’u bashkuar me korin e Saliut kunder qeverise.

Ben Blushi thote se di ta beje me mire punen se te gjithe ne dhe duhet te jete kryetari yne, por deri tani ka treguar vetem se di ta demtoje punen tone me shume nga te gjjthe ne!

Zor se PS ka nevoje per modelin qe na ofron Ben Blushi.

Megjithate ne PS ka vend per te gjithe dhe ka forume qe vendosin per te gjitha.

March 2, 2016 18:15
Komento

3 Komente

 1. Uauuu March 2, 18:58

  Balla komenton!!! Balla jeton në delir se ka fituar një milion vota. Jo, mor Balla, në qto votime ishe me 50 parti. Apo ato morën zero vota?! Boll gënjeve veten!

  Reply to this comment
 2. info analitike March 2, 19:27

  Hahah kur flet Balla eshte njesoj sikur pellet gomari. Mjere PS-ja ne c’batak ka rene! Po si mund te mbaj kontakte Blushi me elektoratin kur ti me te tjeret po beni cmos qe ta izoloni nga gjithcka! Si mund te punesoje ai njerez kur nuk degjohet nga askush por sulmohet nga papagalle pa tru si puna jote.

  Reply to this comment
 3. Thanasi qe ta plasi March 3, 01:10

  Flet Balla pupupu. Ky fshatari qe beri karriere duke mbajtur cantat e Xhoi Nanos Ky qe nuk linte bythe njeriu pa lepire. O Taulant fshatari punen e PS nuk e demtojne intelektualet si Blushi po fshataret si ty qe skane asnje lloj karakteri dhe dine te thone vetem lepe peqe para shefave. Blushi eshte lis qe nuk perkulet por eshte e kote te ta spjegoj ty kete se nje gje e tille per ty eshte e pakonceptueshme. Mjere PS si u katandis. Flasin per te vemjet e peshtira si ky Balla.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim