“Ballistat” kanë një mesazh për UEFA-n

October 30, 2014 18:59

“Ballistat” kanë një mesazh për UEFA-n

Tifozët e klubit Shkëndija e Tetovës, “Ballistat” kanë shpalosur dje në stadium një tjetër baner i cili mbante një mesazh të fortë kundër UEFA-s dhe kreut të saj Mishel Platini. Në ndeshjen kundër “Metalurgu”-t të Shkupit, ky tifogrup ka publikuar mesazhin:

“I dashuri Platinoviç, na i rrahën futbollistët dhe fituan 3:0. T’i vrasim ne në ndeshjen e kthimit? Jo, ne do fitojmë një vend në Evropianin 2016?”

Ky ishte mesazhi i dytë që pas ngjarjeve të Beogradit, pasi edhe në një ndeshje të kaluar ata i janë drejtuar UEFA-s duke i thënë se Serbia është kanceri i Europës.

October 30, 2014 18:59
Komento

3 Komente

 1. shqiptari October 30, 19:13

  Per nje fjale te pa vene ndryshon i gjithe kuptimi i mesazhit te ballistave:

  “I dashuri Platinoviç, na i rrahën futbollistët dhe fituan 3:0. Ne do ti vrasim në ndeshjen e kthimit? – JO, ne do të fitojmë një vend në Evropianin 2016?”

  Kjo eshte e sakta gazeta Dita 😉

  Reply to this comment
 2. lis dushku October 31, 09:29

  Mos e fryni me kete!Kemi gjera me te rendesishme se futbolli.Europen e drejton Gjermania;tani per tani Merkel eshte shume here me e rendesishme se Platinia.Ajo ka zgjedhur kryeministrin tone si interlokutor ne Ballkan.Berisha kurre nuk e ka patur kete admirim nderkombetar.Ishte i detyruar ti blinte miqte.Ta shfrytezojme sharmin Europjan te Rames,si e shfrytezoi Greqia ne kohen e qeverive Papandreu,Micotaqis.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?