Ballkan Insight: Ngjitja e Bashës, falë Berishës

August 10, 2016 12:31

Ballkan Insight: Ngjitja e Bashës, falë Berishës

“Balkan Insight” ia ka kushtuar një artikull ngjitjes së Lulzim Bashës në krye të Partisë Demokratike dhe raportit të tij të veçantë me ish-liderin dhe kryeministrin e vendit, Sali Berisha.

Mes rreshtave shkruhet se Basha tashmë është një faktor i rëndësishëm në politikën shqiptare, por ngjitja e tij në majë, nuk ka ardhur si pasojë e përplasjeve të tij të ashpra brenda strukturave të partisë, por si një politikan i promovuar, pasi është një nga personat më të afërt, besnik dhe pasardhës natyror i Sali Berishës.

“Balkan Insight” vijon më tej se sfida e vërtetë e parë që do të tregojë potencialin e liderit ende të ri të PD-së, do të jetë ajo e zgjedhjeve parlamentare të vitit të ardhshëm, të cilat pritet të jenë vendimtare për të ardhmen e Bashës në krye të opozitës.

August 10, 2016 12:31
Komento

4 Komente

 1. Petro August 10, 13:51

  Zgjedhjet pritet te jene vendimgtare per te ardhmen e Bashes, por absolutisht jo te popullit!Shume mire e keni thene!

  Reply to this comment
 2. beni August 10, 14:41

  Ktij kryetarit te pd?…….. vetem syzet i mungojn se i ngjan aq shum servet pellumbit?
  Ka shum mundesi qe serveti te ket bere xh……… ne ish bibloteken e qemotshme te komunizmit?
  Dikush akuzon enverin un them se ky i ngjan me shum servetit?

  Reply to this comment
 3. shqip August 10, 15:58

  Ky popull nuk eshte aq idjot sa mendone artikulshkruesi.
  Shqipyaret tashmenjane zgjuar nga gjumi opioid kuni vuri Berisha per 23 vjete.
  BASHA DHE PD NE 2017 DO MARIN 0%.

  Shqiptaret pro Amerike e kanenkuptuar hilen e Saliut dhe te HALEATEVE tane te medhenje qe e kane kolonializuar kete vend bashke me gjithe SHQIPARE.
  Per tu bindur se sa e drejte eshte Amerika dhe Reforma qe na pruri peshqeshe do ta shikojme kete jave kur Nishani te fshije bythen me vetingun e Amerikes dhe me kushtetuten e Vengevies.

  O NJEREZ ZGJOHUNI. SHIKONI POPULLIN ANGLES, GREK, RUS, TURK, SI I MBRON INTERESAT E VETA DHE VE PARA CDO HAJDUTE EBKRIMINELE VENDAS DHE TE HUAJ.
  SHIKOJINI PROLETARET E VERTETE SI I MARIN NE DORE FATET EVTYRE DHE TE SE ARDHMES SE FEMIJEVE TE TYRE, EDHE PSE POLITIKA MUNDOHET TI SHTYPE.

  SHQIPTARE MERNI NE DORE FATET TUAJA, RESOURSET TUAJA, EKONOMINE TUAJ, VENDIN TUAJ, PER TE ARDHMENE FEMIJEVE TUAJ, TE CILEN DERI ME SOT E KENI SHPERDORUAR DOKE VOTUAR PARTINE E DJALLIT.

  ZGJOHU SHQIPTARE SE VAJTI VONE.
  NESER FEMIJET DO NA DENOJNE

  Reply to this comment
 4. PO.PO August 10, 17:36

  Eshte e vertete,qe per ngjitjen e Bashes,ka merita Berisha,pooooor , e verteta eshte edhe me e hidhur . Eshte UDB-ja ajo , qe me veglat e sofistikuara te sherbimit sekret te saj , se pari zgjodhi S.Berishen dhe me pas Bashen, si njeriun me premtues e te provuar mjaftueshem ne zjarrin e kesaj lufte , urdheroi Berishen te spostohet dhe te vere ne ate post te larte nje qen bir qeni , te cilin duhet ta mbaje nen vezhgim e drejtim te pa nderprere , deri sa te arrije finalen e percaktuar nga armiqte tane shekullore sllave ,prej te cileve mund te kujtojme vetem helm gjarperi .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*