Ballsh, protestohet për helmimin nga gazi

July 31, 2018 18:44

Ballsh, protestohet për helmimin nga gazi

Helmimi i një banori pranë uzinës së Ballshit ka nxitur këtë të martë protesta në fshatin Panahor.

Banorët e fshatit kërkojnë zgjidhje për ndotjen që buron nga tubacionet e amortizuara.

Linja e tubacionit të djegies është konkretisht jashtë funksionit dhe mbahet me 10 fasheta.

Ata janë shprehur për Top Channel se shtetasi 36-vjeçar Shyqo Hoxha është helmuar me gaz, ndërsa ishte duke korrur barin.

Banorët ka vijuar së thënuri se gazi që del nga tubat është bërë shkak edhe për intoksikimin e banorëve të tjerë, të cilët gjenden aktualisht të shtruar në spital.

s.a/dita

July 31, 2018 18:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*