Banda e tritolit në Elbasan, arrestohet i dyshuari i 6-të në Pogradec

February 9, 2018 12:39

Banda e tritolit në Elbasan, arrestohet i dyshuari i 6-të në Pogradec

Në vijim të operacionit të koduar “POROSIA” dhe në vazhdimësi të hetimeve lidhur me grupin kriminal të tritolit në Elbasan, ka rënë sot në prangat e policisë Erges Lipo, 30 vjeç, banues në Pogradec.

Ndalimi i tij u bë pasi shtetasi i lartpërmendur dyshohet të ketë konsumuar veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake, e municionit dhe lëndëve eksplozive, e kryer në bashkëpunim” parashikuar nga nenet 278/6 dhe 25 të Kodit Penal.

Arrestimi i tij vjen një ditë pasi policia shkatërroi një grup kriminal ku u arrestuan pesë persona dhe u sekuestruan 82 kallëpe tritoli. Operacioni erdhi pas tre muajsh hetime ndaj personave të akuzuar si anëtarë të bandës kriminale.

Dje u arrestuan Geraldo Yzeirllari, Kristi Maxhari, Edmond Abazi, Gazmor Kokla.

o.j/dita

February 9, 2018 12:39
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*