Bangladesh, 246 të vdekur nga rrufetë në 7 muaj

September 9, 2019 11:46

Bangladesh, 246 të vdekur nga rrufetë në 7 muaj

Si pasojë e goditjeve të rrufesë gjatë një periudhe shtatë mujore në Bangladesh kanë humbur jetën 246 persona

Sipas lajmit të “Dhaka Tribune”, një studim i kryer në Bangladesh ka zbuluar se 246 njerëz kanë humbur jetën dhe 97 janë plagosur si pasojë e goditjes nga rrufetë gjatë periudhës nga muaji shkurt e deri në gusht.

Në studim thuhet se shumica e personave kanë humbur jetën për shkak të rrufesë ndërsa kanë qenë duke mbledhur oriz në fusha.

Studimi është kryer nga një organizatë lokale e quajtur “Forumi i Shpëtimit të Komunitetit dhe Ndërgjegjësimit për Stuhitë me Rrufe”.

o.j/dita

September 9, 2019 11:46
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim