Banorët ankohen, shkarkohet drejtori i Hipotekës në Berat

May 5, 2018 16:31

Banorët ankohen, shkarkohet drejtori i Hipotekës në Berat

Turi i llogaridhënies publike të qeverisë “Puna për Shqipërinë që duam” në Berat, ka sjellë shkarkimin nga detyra të drejtorit të ZVRPP të këtij rrethi, Robert Poçit.

Gjatë takimeve në njësitë administrative të Beratit, banorët kanë shprehur shumë pakënaqësi për punën e Hipotekës dhe madje kanë bërë akuza të drejtpërdrejta për drejtuesin e saj.

Kjo ka bërë që Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj të shkarkojë nga detyra Poçin, i cili, sipas burimeve zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë, ka ndikuar edhe tek analiza e praktikave të prapambetura dhe në trajtimin e tyre jashtë afateve ligjore.

s.a/dita

May 5, 2018 16:31
Komento

7 Komente

 1. Artemisa May 5, 16:49

  Nuk ishte problemi tek ankesat e qytetareve por tek perkatesia partiake e Bertit.
  Kete e di gjithe Berati.
  Te metat e tij jane : I shkolluar, i drejte, i ndershem, i sjellshem, i pakorruptueshem dhe pa tesere te PS.

  Reply to this comment
 2. tomorraku May 5, 17:03

  Ju thoni pa teseren e P.S , po kush e ka emeruar kete Pocen a Pocin apo Robert Camcakizin ne daci ju ta quajme keshtu!

  Reply to this comment
 3. tomorraku May 5, 17:06

  Ju thoni pa teseren e P.S , po kush e ka emeruar kete Pocen a Pocin apo Robert Camcakizin ne daci ju ta quajme keshtu!Pastaj a e shkarkoi drejtesia ? Ja pra kjo eshte drejtesia cfar doni me shume ? , se ate perpara tij e shkarkoi vet Kryeministri pas ankeses se asaj plakes qe e sorollatnin me vite te tera!

  Reply to this comment
  • Artemisa May 5, 17:51

   Roberti fitoi me konkurs , por atehere rilindja beri nje “gabim” sepse nuk i pyeti strukturat qe “A eshte i Yni” por e shpalli fitues ( ata qe bene kete sot mbajne pergjegjesi partie).
   Dhe ti “tomorraku” , ne qofsh vertete beratas kete duhet t’a dish shime mire, nese komenton ne parim eshte e drejta jote te shprehesh mendimin tend.

   Reply to this comment
 4. Socialisti i Ndershem May 5, 17:59

  Ju lutemi shume.
  Hiqni ke keni per te hequr, shkarkoni dhe ndeshkoni ke te keni deshire POR n’a e kurseni Farsen bajate se “E hoqi populli”.
  Vertete jemi hallexhinj por jo te trashe.

  Reply to this comment
 5. Vladimir Dushniku,pensionist. May 5, 22:30

  Po une qe i shkruaj kryeministrit hapur se “UKT PO VJEDH QYTETARET”,pse nuk reagon aspak?
  Mos valle keto vjedhje i bejne me urdher te “maliqit”?

  Reply to this comment
 6. Eteri May 5, 23:39

  Keto forma jane teper populiste dhe tregojne fytyren e vertete te nje administrate te kalbur shteterore qe nuk e kontrollon njeri,por presin te bejne spektakle mediatike si keto,qe t’u mbushin mendjen popullit se e degjojne!
  Shteti duhet t’i degjoje njerezit cdo dite,prandaj mos berja e pritjeve te popullit eshte nje maskarade e ndyre qe shteti tall menderen me popullin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim