Banorët, debat me ministrin Xhafaj: Përmbytemi çdo vit

December 1, 2017 11:03

Banorët, debat me ministrin Xhafaj: Përmbytemi çdo vit

 

Banorët në autostradë janë përplasur me ministrin Fatmir Xhafaj, i cili sot ka shkuar te inspektoje gjendjen nga përmbytjet.

“Ne jemi të pashpresë, ne jemi biznesmenë, ne jemi kuajt e ekonomisë, pa ne nuk ecën qerrja. Për këtë më vjen keq”, i tha tregtari.

“Do e shikoj me entin e Rrugëve, të premtoj qe do ta trajtoj këtë gjë. Unë jam pjesë e Qeverisë, e shtetit. Kam detyrim të të shërbej deri në 1”, i tha Xhafaj.

“E ke gabim, e ke gabim ti zotëri. Ti nuk do na zgjidhësh gjë. Përmbytemi çdo vit, asnjë zgjidhje nga bashkitë. Kemi një vit që jemi në emergjencë”, i tha një tjetër banor.

Ndërsa një banor tjetër ka deklaruar se i është përmbytur 7 herë shtëpia dhe se ndërron çdo vit mobiljet.

Një i ri është përlotur teksa ankohej dhe Xhafaj i ka dhëne një numër telefoni dhe i ka premtuar zgjidhje.

VIDEO E PERPLASJES

 

December 1, 2017 11:03
Komento

15 Komente

 1. Adem hoxha December 1, 11:17

  Me natyren nuk matemi dot ajo qe me vjen mire eshte qe ministri eshte ne teren se ne kohen e sales u permbyt shkodra dhe nuk ja fershellehu njeri

  Reply to this comment
 2. Mela Hysi December 1, 11:21

  Po kto jane raste qe ndodhin ne cdo vend te botes se mos vetem te ne.

  Reply to this comment
 3. Arjola Kola December 1, 11:23

  Secili shikon hallin e tij normale por qe nuk duhet te harrojm qe vjet u permbyt Italia dhe SHBA permbytet cdo vit.

  Reply to this comment
 4. Kleo lika December 1, 11:30

  Gadishmeria e shtetit tregon se realisht ka ndjenje pergjegjesie dhe pergjegjshmerie.

  Reply to this comment
 5. demo December 1, 12:36

  Ngjo mor katunar,hajdut tokash!Yt gjush dhe yt ate nuk ndertonin banese( Konak) ne toke buke.Nuk ndertonin ne toka qe permbyteshin.Por ti i zaptove ato toka,si ne mall pa zot,kurse pronari i vertete vinte verdalle neper hipoteka,agjenci kthimi pronash,gjykata,per te marre ate toke ku ti zaptove me ligjin:Toke e Xanun”Sot kerkon kompensim,kerkon kanalizim,(se ti mor hajdut bllokove edhe kanalet e kooperatives) Sot ti mor grabites,luan tragjedi me lot ne sy,me mire se filmat shqiptare me bejlere dhe agallare.Mua nuk me dhimbset fare ajo komedia jote me permbytje,se te njof mire,kudo ku ke zaptuar,qefte ne Bathore,ne Kamez,ne Autostrade.Shporru nga toka e te zot,me gjithe shtepine e qelbur!

  Reply to this comment
  • Shqip December 1, 14:44

   Bravo Demo. Shume e vertete. Shkateruan Cdo gje e thone ku eshte shteti. Ta kerkojne ne te sales e bandes.

   Reply to this comment
 6. xxx December 1, 13:59

  shtetari i thote do ju ndihmojme, shqiptari gjegjet e ke gabim zoteri.
  Situata kerkon bashkepunim me shtetin e strukturat e shpetimit, ata jane qejf te grricen. Jam permbytur 7 her thote shqipua dhe nderroj mobiljet cdo vit. Marrshalla.

  Reply to this comment
 7. NjeQytetarOptimist December 1, 14:34

  Kur ben shpi pa plan urbanistik, ku sheh toke e nderto, fatkeqesit natyrore jane rrisku me I madh. Cte bej ministri kur keta njerez te frastuar (drejtesisht) me situaten qe I ka zene presin zgjidhje nga semundja e padijes se cdo te thote PLAN URBANISTIK..

  Reply to this comment
 8. tomorraku December 1, 15:30

  Keto fatkeqesi te natyres nuk perballohen vetem.Ne keto raste e tere bota ndihmon ,nepermjet organizatave te ndryshme ; kryqi i kuq etj.Edhe tek ,, ne asnjehere nuk ka munguar ndihma e shtetit , pamvaresisht nga gjendja ekonomoke .Mesimet qe duhen nxjerre nga keto raste te hidhura jane disa :ndertimet pa leje dhe ne vende qe rrezikohen nga fatkeqesi natyrore (permbytje apo edhe rreshqitje dherash e shkembijsh), sigurimi i jetes , baneses dhe pasuris tjeter si bageti por edhe prodhime bujqesore e blegtorale . Shoqerite e sigurimeve me sa duket e kane perqendruar te gj ithe punen e tyre tek sigurimi i makinave se aty e shohin fitimin me te madh dhe jane larguar nga objektet e tjera jetike te popullates.

  Reply to this comment
 9. tomorraku December 1, 15:32

  Keto fatkeqesi te natyres nuk perballohen vetem.Ne keto raste e tere bota ndihmon ,nepermjet organizatave te ndryshme ; kryqi i kuq etj.Edhe tek ,, ne asnjehere nuk ka munguar ndihma e shtetit , pamvaresisht nga gjendja ekonomoke .Mesimet qe duhen nxjerre nga keto raste te hidhura jane disa : :ndertimet pa leje dhe ne vende qe rrezikohen nga fatkeqesi natyrore (permbytje apo edhe rreshqitje dherash e shkembijsh), sigurimi i jetes , baneses dhe pasuris tjeter si bageti por edhe prodhime bujqesore e blegtorale . Shoqerite e sigurimeve me sa duket e kane perqendruar te gj ithe punen e tyre tek sigurimi i makinave se aty e shohin fitimin me te madh dhe jane larguar nga objektet e tjera jetike te popullates.

  Reply to this comment
 10. behar seferi December 2, 17:22

  per kete kane nevoje ata njerez ne keto momente , mbeshtetje . me vjen mire qe po mundoheni te beni gjithcka per zgjidhjen e kesaj situate kaq te rende. kudo ne bote ka permbytje te tilla , e rendesishme eshte qe populli te ndjej qe ju do i ndihmoni dhe mbeshtesni ne kete situate kaq te rende

  Reply to this comment
 11. Erind Zeneli December 2, 17:26

  Me ngjarjet e natyres nuk matemi dot po shyqyr qe shteti eshte ne gatishmeri per te perballuar sa me mire situata te tilla.

  Reply to this comment
 12. Ylli December 2, 18:31

  Gjith strukturat shtetit ishin ne gadishmeri. Ne t tilla situata mire esht t jwmi krah njeri tjt dhe jo te presim cdo gje nga shteti dhe politikanet

  Reply to this comment
 13. Biu dori December 2, 18:32

  Ore Kta te Bejne sa kane mundesi pasi nuk mund t ndalojne shiun dhe fenomene te tjera natyrore eshte anormale

  Reply to this comment
 14. Erisa Kola December 2, 18:32

  Ore fatkeqsi te tilla natyrore ndodhin kudo dhe nuk i parandalon dot njeri.Vetem suhet te perpiqemi ti menaxhojme pasojat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*