Banorët e Kukësit vrasin arushën që terrorizonte fshatin

September 9, 2016 14:39

Banorët e Kukësit vrasin arushën që terrorizonte fshatin

Banorët e fshatit Vilë të Njësisë Administrative Bushtricë në Kukës kanë ‘ekzekutuar’ një arushë. Kjo, pasi terrorizonte të gjithë banorët, ndërkohë që kishte bërë dëme të mëdha në të mbjellat e fshatarëve.

Arusha është vrarë me armë gjahu, ndërkohë që banorja që ka dërguar fotot në adresë të Balkanweb rrëfen se janë dashur disa burra për ta kapur arushën dhe vrarë pasi frikësonte fshatin prej kohësh.

Një ditë më parë, dy banorë të zonës kanë qenë duke ecur në rrugë dhe janë sulmuar nga arusha që iu ka dalë përpara por fatmirësisht kanë arritur të shpëtojnë.

Ndërkohë pak ditë më parë Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi nismën e tij me disa nene për mbrojtjen e kafshëve. Në ligj parashikoheshin dënime me burg dhe gjoba për keqtrajtimin dhe vrasjen e kafshëve dhe sidomos atyre të mbrojtura.

 

arusha-e-vrare-ne-kukes-3

arusha-e-vrare-ne-kukes-1

arusha-e-vrare-ne-kukes-2

September 9, 2016 14:39
Komento

1 Koment

 1. Darius September 9, 15:32

  Kafshet vrane kafshen.
  Se kafshet u tremben nga kafsha dhe nuk tremben nga kafshet e politikes qe po i shqyejne per 80 vjetesh.
  Ku jane veterineret qe me nje gjilpere ne bythe te Ariut e conin ne kopeshtin zoologjik.
  Po kafshet e Albanistanit,jane si ai Ariu,pa Tru dhe Goje,vec per te shqyer nj-tj,se prandaj quhen Kafshe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?