Banorët e Marinzës protestojnë kundër Bankers duke derdhur qumështin në rrugë

May 1, 2015 10:14

Banorët e Marinzës protestojnë kundër Bankers duke derdhur qumështin në rrugë

Banorët e Marinzës kanë vijuar protestat kundër Bankers.

Në mënyrë simbolike, ata kanë derdhur sot para zyrave të Bankers, qumështin e prodhuar.

Sipas banorëve, Bankers ka shkaktuar ndotjen e gjithë prodhimeve të tyre bujqësore dhe blegtorale.

Ata thonë se Bankers ka shkatërruar gjithë zonën, në përpjekjet për të nxjerrë naftë.

Banorët thonë se nuk do të ndalen në protestat e tyre, deri në plotësimin e kërkesave nga ana e kompanisë.

 

May 1, 2015 10:14
Komento

11 Komente

 1. LOVE May 1, 11:01

  pervec kesaj , nuk ka ndonje aty qe mund ti veri zjarrin shtepise ?
  ndonje shtepie qe rastesisht eshte afer pusit te naftes ? !
  ju nuk humbisni me asgje , dhe ato pak vite qe keni do i kaloni me kemioterapi
  jeni ca te vdekur qe keni frike se do vdisni ….po nuk i duheni askujt

  cilat jane kerkesat tuaja ?
  30 denare te qelbur qe do ju mbyllin gojen pergjithmone ?

  po ai qami i Qimit , shoku Omer Mamo ku eshte ? apo jane te zene me pazaret e HALEancave ….o shoku Mamo ,keta njerez te votuan ,te cuan ne parlament
  dhe pse ne fakt ti pasurine e ke vene duke trafikuar rrugeve te botes ,femijet e tyre
  po ndryshe aty nuk behesh dot deputet ,me pare duhet te jesh trafikant

  shoku Armando Subashi ku eshte ?? apo dhe atij po i zien koka nga Caci ?
  jane ne fushate ,Marinza eshte turpi te gjithve ,nuk flasin dot .

  njerez , nuk e di kush jua dha kete idene e qumshtit , sigurisht ne krye te protestes do jete vendosur ndonje i deleguar nga Bankersi , keshtu benin gjithmone ,
  por nje gje eshte e sigurt
  BOTA ESHTE E ATYRE QE DIGJEN !

  Reply to this comment
  • Ballist i PENDUAR. May 1, 11:44

   Love — Tronafile

   Bota kapitaliste Diggjet ???
   Ajo qe ti predikon ?

   Ne ke Zot LOVE ,,

   HESHT – HESHT – HESHT –
   DHE gezoje sistemin kAPITALIST
   BASHKE ME LEKET QE FITOVE
   TI , SALIU , NANO , RAMA E POLITIKANET
   QE SOLLEN DEMOKRACVINE .

   Reply to this comment
 2. I.Troplini May 1, 11:06

  Katastrofes mjedisore, iu shtua ajo sociale e banoreve te zones, ndersa qeveria jone eshte pllakosur ne nje heshtje kriminale, me shpresen se gjithcka do te mbaroje nje dite vetvetiu dhe asaj nuk do i duhet te merret me ata kriminele qe kane nenshkruar marreveshje te tilla si ajo me Bankers dhe “kanadezet” e saj.
  Opozita e Grida Sumes dhe Sali Vicidolit, “nuk gjen kohen”, per tu marre me kete katastrofe. Ata jane firmosesit e kontrates,,,jane kryehajdutet e kesaj historie.
  Protesta e banoreve, eshte e drejta e tyre e palekundshme per te arritur nje zgjidhje te kesaj situate tragjedike. Ne ate proteste, duhet jo vetem te solidarizoheshin te gjitha “organizatat mjedisore” qe kemi ne vend por edhe komuniteti nuk duhet te rrije duarkryq. Kjo eshte nje kauze, qe nuk i perket vetem Marinzes, por gjithe Shqiperise.
  “Organizatat mjedisore” me Sazan Gurin ne Krye,,,,ata qe bene aq potere per armet kimike te Sirise,,,,,nuk kane marre kete here leje nga Saliu, per t,iu bashkuar banoreve te Marinzes, ne protesten e tyre.

  Reply to this comment
 3. Zoro May 1, 14:03

  Derdhin qumshtin !!!, shqiptaret kane ditur cfare te derdhin kur ja kane me te futur dhe jo qumshtin o Marinzake.

  Reply to this comment
 4. Kris 1 May 1, 14:46

  pa solidaritet dhe vene ne pune qeverine nuk kalohet Marineza qe eshte nje grope e hapur nga Nanua dhe Berisha dhe e mbrojtur nga qeveria e sharlatanit.Po kaloi dhe Marineza si gerdeci rradha ju vjen te tjereve.
  Zgjohuni o fukarenj dhe solidarizohuni me njeri tjetrin.

  Reply to this comment
 5. nafte May 1, 15:26

  Kush Pjerdh per Marinxen,ajo eshte shitur si e gjithe Shqiperia,duhet te marrin ministrat dhe ti japin te pije uje nga uji i Marinxes,asnje nuk vjen,bejne deklarata koti,atje asgje nuk mbin dhe rritet me,duhen shume vite dhe pune per ti cuar gjerat ne vend te vet.Ose ikni prej atje ose jeni te vdekur,bashkohuni dhe merrni Bankers te rrije ne shtepite tuaja,hiqni femijet ,te gjithe do te beheni azmatik dhe me probleme mendore.Ce do nuk ka asnje shprese ,e gjitha eshte shitur,por vete e keni fajin,genjeheni per pak leke dhe gjume.Po Fevziu ka ardhur pa corape per te pare si vazhdon vjedhja,aman te na beje nje emision ose liber per karakterin kombetar te vjedhjes.

  Reply to this comment
 6. mirel May 1, 15:43

  Po merrini ngrijini zgupthi dhe veruni flaken, ca prisni me

  Reply to this comment
 7. mirel May 1, 15:44

  S’e kuptoj, protestues me duar ne xhepa.. ca prisni te vdisni nje nga nje si vemje?

  Reply to this comment
 8. Akrepi May 1, 16:23

  Zhvendosja e popullsise nga ato vende eshte ne te miren e te dy paleve,shfrytezuesit dhe banoreve pa lene menjane edhe shtetin qe perfiton taksen.Kompania te ndertoj apartamente dhe ti strehoj te gjithe banoret.

  Reply to this comment
 9. Suferina May 1, 18:26

  Proteste tipike legenesh. Karagjoze si gjithnje ndaj mire ja u bejne t’ju pshurrin edhe ne qafe se kete meritoni ju bajgera.

  Reply to this comment
 10. Zoro May 1, 18:43

  T’ju bejne pallate dhe lopen ta mbajne ne tarace, pulat ne ballkon e te hane tullat e pallatit, po keta me token e lopen jane ushqyer deri tani.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim