Banorët e Shkozës në protestë, bllokohet rruga

December 6, 2018 18:53

Banorët e Shkozës në protestë, bllokohet rruga

Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe ata të Shkozës. Në shenjë kundërshtie për prishjen e banesave të tyre, ata kanë bllokuar rrugën, duke mos lejuar kështu qarkullimin e mjeteve.

Më herët, ata po ashtu si banorët e Unazës së Re kanë kërkuar dëmshpërblim për objektet që do të shemben.

Banesat e banorëve në Shkozë preken nga ndërtimi i projektit të Unazës së Madhe. Pak ditë më parë, ata në shenjë protestë bllokuan jo vetëm rrugën, por edhe  dogjën kazanët e mbeturinave.

v.l/ Dita

December 6, 2018 18:53
Komento

1 Koment

  1. C'a bohet kshtu December 6, 22:25

    Kapini te degjeneruarit dhe grabitesit e tokave dhe dergojini andaj nga na kane ardhur nga pi… plakes se vet, ose ne burg, rruge tjeter nuk ka.
    O Ed Droga demshperble pronaret e ligjeshm, ku keta plehra u kane zenen pronat e tyre dhe ti i ke legalizuar per nje vote te qelbur, u ke sjelle dem te madh shqiptareve.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*