Banorët kundërshtojnë prishjen e banesave te Bregu i Lumit, përplasen me policinë dhe INUV

April 8, 2019 12:33

Banorët kundërshtojnë prishjen e banesave te Bregu i Lumit, përplasen me policinë dhe INUV

Ka shkaktuar tension një aksion i Inspektoratit Urbanistik Vendor për prishjen e disa ndërtesave pranë zonës së Bregut të Lumit në kryeqytet.

Banorët kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre në kuadër të projektit të zgjerimit të Bulevardit të Ri.

Në një moment disa të rinj që ndodheshin në tarracën e një banesë godisnin me gurë efektivët e policisë të clët mbroheshin me mburojë.

 

o.j/dita

April 8, 2019 12:33
Komento

1 Koment

  1. Thirrja e popullit te shumevuajtur April 8, 13:53

    Ca behet keshtu, gjithe kjo administrate dhe nuk ka hartuar plane 100 vjecare por e lene popullin te ndertoje ku gjen truall, enveri i shkerdheu per 45 vjet qe te banonin 10 veta ne 20 m2, ndera keta qafirat e sotem pas viteve 1990 nuk kishin nderment te benin shtet por vetem te grabisnin popullin e vuajtur. O ZOT, ne se egziston vertet pse nuk i zhduk keta politikanet tane se populli eshte i pafuqishem kundrejt kesaj hordhie te tmershme qe ka myt shqiperine tone

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim