Banorja: Ju dhatë lejet, ndërtuesit na morën sa deshën. Kryeministri: Ik largohu që këtu. S’të vjen zor, s’të vjen

December 2, 2019 19:40

Banorja: Ju dhatë lejet, ndërtuesit na morën sa deshën. Kryeministri: Ik largohu që këtu. S’të vjen zor, s’të vjen

Sot pasdite kryeministri Edi Rama ishte në zonën e ish-kënetës në një takim me qytetarët që u janë dëmtuar shtëpitë nga tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit.

Mirëpo në këtë takim ka ndodhur një situatë jo fort e këndshme për kryeministrin Rama, i cili pati një debat me një qytetare, duke e përzënë këtë të fundit nga takimi.

Rama: Shyqyr zotit jeni mirë me shëndet, s’keni viktima se të tjerët i çuan me autokolona në varr.

Qytetarja: Ja pra ndërtuesit tuaj. Sa kanë dashur kanë marrë.

Rama: Çfarë the ti?

Qytetarja: A i dhatë ju firmat për ndërtimin? Ne kemi paguar sa qimet e kokës.

Rama: Ik largohu që këtu. S’të vjen zor s’të vjen. Largohu që këtu. Nuk lejoj as sharje dhe as provokime. Provokator këtu nuk pranoj.

 

d.a. / dita

December 2, 2019 19:40
Komento

7 Komente

 1. Babale December 2, 20:08

  Shum mire ja ke bere!

  Reply to this comment
 2. Arben December 2, 20:13

  MIRE JA KA KTHYER,

  A THUA SE NJEREZIT JANE ENGJEJ,

  TE BABEZITUR JANE EDHE ATA QE BANOJNE NE

  TO, E DINE SHUME MIRE REZIKUN QE JU

  KANOSET, POR JU PELQEN CMIMI I ULET.

  TANI KERKOJNE NDIHME QE EDRAMA TE

  NA GRABISE NE TE TJEREVE DHE TU BLEJE

  SHTEPI ATYRE.

  Reply to this comment
 3. ganiu December 2, 20:24

  Mos e qisni menç të shkretin, se dini sa para ka harxhuar shëndetësia e para 90ës për ta mbajtur brënda rradakes.

  Reply to this comment
 4. katarakti December 2, 20:53

  Shume militante e thekur kjo gruaja. Do te ia hedhe fajin per termetin shtetit. Jane ndertuesit tuaj , – thote. Juve ua keni dhene firmat! Ti kur porosit nje mall, psh nje kanape apo bufe, e kontrollon cilesine e saj dhe e sheh me kujdes para se ta marresh nga prodhuesi dhe t’i dorezosh atij parate sipas kontrates. Kur ke angazhuar nje ndermarrje qe te ndertoje shtepine tende, pse nuk e ke kontrolluar punen e saj. Pse nuk je interesuar nese eshte nje ndermarrje qe punon me cilesi apo jo?! Keta njerez qe paguan qimet e kokes te pronari i firmes normalisht duhet te paguanin dhe nje supervizor qe te vezhgonte cilesine e punimeve. Dhe kjo i takon investuesit apo bleresit qe ta beje. Ku eshte faji i shtetit ketu?! Aq me shume qe kudo ku ka termete te fuqishme ka deme te medha materiale dhe njerezore. Megjithate tani eshte koha e veprimit dhe jo e ngasherimeve. Aq me pak e agresivitetit, sulmeve dhe fyerjeve. Ishte nje fatkeqesi e natyres Eshte detyre e te demtuarve, fatkeqeve, te mbajne “kryqin” mbi supe. Nuk kane pse t’i hakerrehen askujt. Qeveria, dhe sidomos kryeministri, deri me tani, kane bere shume me teper edhe nga sa mundej dhe nga sa pritej. Por askush nuk ka shkop magjik, per t’i rregulluar te gjitha me nje te rene te lapsit. Do te duhen muaj te tere qe te normalizohet gjendja dhe Durresi, Laçi, Thumana etj te kthehen siç kane qene para termetit. Dhe duhet pune, mobilizim, perkushtim, stoicizem per mposhtjen e pasojave. Megjithate nuk mund ta mohosh se perveç natyres, pergjegjesi per sa ka ngjare ka edhe shteti. SHteti i shkaterruar me themel gjate viteve 1991 – 1997. Vendin e shtetit e zuri Rrumpalla, rremeti, rrahmeti dhe qameti. Ne kete menyre e ndertoi demokracine i zbrituri nga Viçidoli. Rama po perpiqet te ribeje shtetin, por po has ne çdo hap me pengesa dhe sterkembesha qe i vihen nga te gjitha anet. Nga ata ne rradhe te pare, qe nuk durojne dot shtet me ligje dhe rregulla. Se dihet qe ujku mjegull do. Pastaj jane mediat qe kane ngelur pa subvencione qe nxijne gjithçka. Mbeshtetesit e shkerdhatokracise berishiane nga njera ane dhe ata enveriste nga ana tjeter enderrojne po ashtu kthimin e “parajses” se tyre. Rindertimi i Shqiperise si dhe riberja e shtetit do te kerkoje edhe shume vite te tjera. Kulmi eshte kur ata qe e shkaterruan kete vend i kerkojne tani llogari Rames se perse nuk po ringre dot ne kembe shtetin!!!

  Reply to this comment
 5. dritan December 2, 21:11

  Shikoni videon qe Rama shtyn Bracen Kjo video tregon nje te vertete te madhe , se Rama cdo gje e ben per reklame , per te kuruar imazhin e tij dhe kur dikush i thote te verteten ai nxjer fytyren e tij arogante ate te verteten
  Ne fakt ai ka pushtuar mediat duke dhene imazhin se eshte babai i kombit nga i cili do t i vije shpetimi , por haron se ai ka qene 12 vjet kryetar bashkie ne Tirane , ku edhe pse termeti qe me i vogel se ne Dures ka patur shume deme ne pallatet e ndertuar ne kohen e tij , haron se ai eshte kryeminister per gati 7 vjet dhe nuk morri asnje mase pas termetit te 21 Shtatorit , haron se nuk ka bere asgje per forcimin e strukturave te emergjencave civile , haron se qeveria e tij harxhon 1,1 miljon USD per qen qe nuk ekzistojne dhe tani ky baba i kombit na del se vetem ai nuk ka faj dhe na qenka faji i medijave qe transmetojne realitetin dhe kjo na sjell panik , jo panikun e sjellin godinat e pasigurta qe u ndertuan midis te tjerash edhe ne kohen kur qeverisje zotrote , prandaj para se te fajesosh te tjeret kerko njehere ndjese per zullumin qe ke krijuar vete

  Reply to this comment
 6. Komunist i Penduar Thelle ne Kanada December 3, 00:39

  DRITAN:
  Te uroj qe ti hash mutin EDI RAMES

  Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 December 3, 09:11

  hy qëëëën!!
  nuk të pëlqen kur ta plasin në fytyrë??

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim