Barazon Kosova me Finlandën

September 5, 2016 21:13

Barazon Kosova me Finlandën

Ka nisur në Turku të Finlandës, ndeshja mes kësaj përfaqësuese dhe asaj të Kosovës, e cila luan për herë të parë në një kompeticion madhor.

Në minutën e 18′ Arajuri gjen golin e avantazhit për Finlandën pas një rrëmuje në zonë të ardhur nga topi i krosuar nga goditja e këndit.

Por në minutën e 61′ Valon Berisha gjuan saktë penalltinë në trekëndësh të portës duke barazuar shifrat. Portieri kuptoi krahun por e pamundur për ta kapur topin.

September 5, 2016 21:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*