Barça fton Alegrin, pritet përgjigjja e teknikut italian

January 13, 2020 13:40

Barça fton Alegrin, pritet përgjigjja e teknikut italian

Masimiliano Alegri, 52-vjeçari italian, ka marrë një telefonatë nga Barcelona për të pasuar Ernest Valverde, raporton Mundo Deportivo.

Alegri ka qenë pa klub që pas largimit nga Juventus këtë verë, transmeton KosovaPress.

Barça ka të ngjarë të shkarkojë Valverde, por çështja mbetet nëse Alegri do të pranojë të marrë ekipin në mes të sezonit.

Drejtuesit e Barcelonës do të bëjnë gjithçka për ta bindur teknikun italian të vijë.

Krahas tij, ka referenca për Mauricio Poketino, Kike Setien dhe Javier Garcia Pimienta.

o.j/dita

January 13, 2020 13:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim