Barton: Neymar është si “Kim Kardashian” i futbollit

September 22, 2018 18:53

Barton: Neymar është si “Kim Kardashian” i futbollit

Në një intervistë për franceze L’Equipe, trajneri anglez i Fletwood, Joey Barton e krahason Neymar me Kim Kardashian ku zbulon dhe shpresat e tij për të qenë trajner i Marsejës.

Ai e quan Neymar “Kim Kardashian të futbollit” dhe këmbëngul që ai mund të trajnojë Marsejën “pa problem”. Ai thotë se braziliani nuk duhet të konsiderohet në të njëjtin nivel me Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldon. Por e quajtu një femomen Neymar-in në promovimin e markës së tij.

“Neymar nuk është lojtari më i mirë në botë, dhe këtë e pamë kundër Rusisë. Nuk është në nivelin e Ronaldo dhe Messi, dhe ka shumë lojtarë të tjerë para tij. Neymar më shumë se një fenomen futbolli, ësht ënjë fenomen reklamash, si Kardashianet”, ka thënë Barton.

M.H/ Dita

September 22, 2018 18:53
Komento

1 Koment

  1. MH September 22, 19:50

    I ke ra m’te.
    Neymare ka ma shume prirje per aktrim se per te goditur e sjellje dashamirese me mikun e cdo futbollistit Top.Ma shume se asgja ne botrorin Rusi 2018 na e neveriti pasionin qe kemi dhe dashurojm lojen e Futbollit.
    Por gjetme forca qe na krenoj Kroacia njisoj si te kishte fitue Shqiperia apo Kosova.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim