Basha: 1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim mjaftueshëm! Numri i rasteve është shtuar, i testimeve ka rënë

October 17, 2020 12:41

Basha: 1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim mjaftueshëm! Numri i rasteve është shtuar, i testimeve ka rënë

Kreu i PD Lulzim Basha do të dalë në një konferencë për shtyp me gazetarët, një rutinë tashmë e përditshme e tij, ku përsërit të njëjtat kërkesa.

“Jam para medias për të përsëritur thirrjen që shqiptarët të marrin ndihmën që meritojnë nga taksat që i kanë paguar.

2 krizat janë shëndetësore dhe ekonomike. Kam marrë me qëindra mesazhe këto ditë nga qytetarët të cilët thonë çlodhesh ai ska bërë gjë për 7 vite e sdo bëjë në këto pak muaj. dua tu them qytetarëve sdo lodhem se situata po përkeqësohet çdo ditë. Nuk do lodhem duke përsëritur kërkesën se shteti shqiptar tu kthejë paratë e taksave të tyre, në formën që po marrin qytetarët e vendeve të tjera.

Qindra qytetarë se bëjnë dot testin e Covid edhe pse kanë nevojë të tjerë skanë mundësi financiare.

1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim të mjaftueshëm. Situata është rënduar tani që e dimë që qindra kryefamiljarë kanë humbur vendin e punës. Bizneset në prag falimentimi. Sdo lodhem së përsërituri që shteti shqiptar të kryejë detyrimin ndaj taksapaguesëve dhe të vërë në lëvizje fondet.

Mbështetje e sistemit shëndetësor, shqipëria me vendin më të ulët në europë.

Paratë janë por vidhen në vend që të shkojnë për teste. numri i rasteve është shtuar dhe numri i testimeve ka rënë. Krim.

2. rimbursim për pacientët që trajtohen në shtëpi”, tha Basha.

O.J/DITA

October 17, 2020 12:41
Komento

11 Komente

 1. fati October 17, 12:47

  Shqiptaret te mos merziten fare per ushqim e para. Lulzim basha ka 5 (pese) cope vila te mbushura me para. Shqiptaret te mesyjne ato per cdo rast. Po keshtu shteti duhet te konfiskoje keto pasuri te vjedhura. Basha me 5 vila dhe thote se shqiptaret po varferohen, po nga kush, sigurisht nga basha e soji i tij, ata qe blene 4 vila per pak kohe. Shteti ti shesi 4 vilat e bashes, vilat e likes dhe sales etj., dhe parate ti perdori sic thote basha. Kjo eshte nje zgjidhje e drejte dhe ligjore pasi keto vila jane blere me parate e vjedhura shqiptareve.

  Reply to this comment
  • Kurre mos u kthefte ne pushtet partia e rrenimit te Shqiperise October 17, 14:00

   Lulzimi le tu jape te varferve pare nga ai 300 milonesh i vjedhuri nga Rruga e Kombit. Po ik o plehre bythepambuk, ik shih defteret e ushqimeve te kohes kur ju qeveriset 2005-2013.
   Ti si ke surrat qe pretendon per kryeminister, me njeqind afera korruptive ne te shkuaren tende, qe e katandiset vendin ne ate fare derexheje.

   Reply to this comment
  • Remo October 18, 11:13

   Shqiperia sipas Luluse!
   Kryehajduti qe ju shmang drejtesise me “raporte mjekesore” qe eshte per te uleritur,sot i digjet barku per te “varferit”
   Ky eshte “Migjeni” i koheve moderne!
   Cfare mund ti radhitesh me pare ketij Dylberi,” veprat e turpit” nga ky nuk kane fund.
   Sepse ky pretendon te behet Kryeminister!
   Po “zeri kritik” i ketij forumi,Mireli ku eshte?! Si i ka “shpetuar shqetesimi” i pretendentit te fronit te te paudheve! Ku je more skizofren,ku je?!

   Reply to this comment
 2. Lul kastraveci pa fara October 17, 14:15

  Ti dhe sera jote po varferohen apo po pasurohen?se e dime qe ju qan zemra per popullin nga vilat e gjirit te hajduteve

  Reply to this comment
 3. Karadakliu October 17, 15:17

  Shqiptaret snjehere deri tash,nuk kane qene me mire materialisht dhe me standart moderrn.Kur ishte Basha ne Qeveri, e vodhi e stervodhi Shqiperine dhe shqiptaret.Vetem ne Kalimash mori 230 miljon euro,vrau me porosi te shefit ne G erdec,me 21 Janar dhe idnivid qe nga biznismeni Hoaxha e Azemi e deri te Olldashi.Shqiptaret gjate sundimit tetevjecar te Klanit kriminal PD ishin me te varfer e me te pasigurte, se kurre me para

  Reply to this comment
 4. kasem gahinji October 17, 17:39

  Shiko mor lulush oligarku.jane mbushur rruget e tiranes plot.nje ne tre veta lypin ne rruge.ndihmoi lulush.nga 4 vila ,shiti 3 dhe ndaji parate te sheshi skenderbej.ne durres jane nje ne dy veta.kur sheh dy veta bashke ta dish qe njeri eshte duke lypur.ndaj ka shkuar monalikja atje.si force e pare per te shperndare parate e floririt.e shkreta ,po harxhon shume.ka prekur dhe 140mije paund qe i duhen per kalamajte.ti nuk e ke bere kete.mendoje.merr shembull nga fate mehdiu qe do te ndaje parate e gerdecit.

  Reply to this comment
 5. Raimond vlonjati October 17, 18:40

  Pse tani ka ndodhur kjo vrrarferi ,
  Deri tani ishte mireqenie e papare aty , , ndaj kemi ikur rugeve te Botes mbi 1 milion shqiptare

  Reply to this comment
 6. Dash Pacja October 17, 21:10

  O Lulo, sqaroje mire, 1 ne 3 apo 3 ne 1 shqiptare nuk sigurojne mjaftueshem ushqimin se po na ben konfuz me keto shifra.

  Reply to this comment
 7. Phoenix October 18, 06:24

  Ky pederri do tu siguroj ushqimin Shqiptareve?

  Hahahahaaaaaaa.

  Po ky lloj majmuni nuk ka rrespekt per veten e tij me ate copen e rreckes qe mban ne surrat, jo me te mendoj per Shqiptaret.

  Si gjithmone, politikane travesti dhe aktore shumellojesh nga te gjitha krahet qe shesin ajer. Asnje lloj surprize ketu.

  Jemi mesuar tashme. Kemi nje eksperience 30-vjecare!

  Reply to this comment
 8. Zigur Qarri October 18, 10:04

  Dmth 6 ne 4 biznese kane falimentuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim