Basha: 11 gjyqtarë janë të mbrojtur dhe lojtarë të Edi Ramës

September 3, 2018 12:01

Basha: 11 gjyqtarë janë të mbrojtur dhe lojtarë të Edi Ramës

 

Partia Demokratike ka zhvilluar këtë të hënë mbledhjen e Grupit Parlamentar në nisje të sesionit të ri të Kuvendit.

Gjatë mbledhjes kreu i opozitës, Lulzim Basha tha se çlirimi i qeverisë nga krimi është prioritet kryesor.

“Çlirimi i qeverisjes nga krimi është prioritet mbi gjithçka. Bashkëqeverisje e Edi Ramës me krimin po shkatërron gjithçka dhe ne nuk do ta lejojmë këtë gjë. Në lidhje me Reformën në Drejtësi janë 11 gjyqtarë të paktën janë mbajtur jashtë rregullave. Janë të mbrojtur dhe lojtarë të Edi Ramës”, tha Basha.

Mësohet se Basha ka thënë në mbledhjen e grupit se ky sesion i ri parlamentar do të fokusohet tek transparenca.

a.s/dita

September 3, 2018 12:01
Komento

9 Komente

 1. POPULLI KATUNAR September 3, 12:11

  Po per ata lojtaret e tu dhe te Sali KOMUNISTIT, pse nuk flet?!!

  Reply to this comment
 2. SHQIPTARI September 3, 12:19

  SHUME I MBRON kOMUNISTO – HAJDUTET E TU DHE TE SALI LESHIT!!

  Reply to this comment
 3. fteri (Bënë politikë e nuk di !) September 3, 13:30

  Kush jan 11 gjyqtarët dhe lojtarët e E.Ramës ,thuaj,çfar të kan bërë ,të kan mbyllur portën të kan lënë duke qarë për problemet e krimet që ke kryer me Saliun ?

  …thuaj emër për emër me aktivitet me prova ,për sejcilin gjykatës kjo është akuzë serjoze .Mbushësh mendjen tëndë skizofrene dhe mendjen e të tjerve.Bënë politikë e nuk dinë ,do hamë njëritjetrin si ujku bagëtinë ,ju politikanët hani si ariu ,populli jeton me thërrime si miu .

  Reply to this comment
 4. Gërçaliu September 3, 13:31

  O Lul Halemadhi
  Su tunde nga istikadhi

  Reply to this comment
 5. MH September 3, 14:09

  Vertet je teper i zoti si ne politike ashtu dhe me shperdorim te idealit per mos ngritjen e dy gishtrinjeve po me ngritje gishtit.Keshilloj suksesin tend te vyre ne politike duke e drejtue gishtin e ngritur drejt vrimes se bithes qe te gjeshe rehatin njikohesisht si distancier per te mos quajtur bota shalengjitur.Menji distancier te tille brenda teritorit tend do te permiresojne elegancen e te ecurit.

  Reply to this comment
 6. AM September 3, 15:27

  11 gjyqtar jane te mbrojtur te edi rames tha Lulzim Basha duke bere sikur nuk i kishte gjithe gjyqesorin dhe prokurine nen shkopin e pd deri para vetingut.

  Reply to this comment
 7. Nickname September 3, 17:12

  Kam nje pyetje: -Kur bojkotojne parlamentin, paguhen, dmth marrin rroge bojkotuesit?
  Ne se nuk marrin pjese ne seancat e Kuvendit, nuk duhet te marrin as rrogen. Ky eshte mendimi im.
  Kysh mundet te me sqaroje, ia di per faleminderit.

  Reply to this comment
 8. Jimi September 3, 20:34

  Po ata lojtaret e qoftlargut, se ti nuk arrite dote te kishe lojtaret e tu, i pe se si po i nxjerr vetingu? Te gjithe te “ndershem”, te “pakorruptuar”, dhe sidomos k/prokurorin? Ai ishte aq i qut, sa qe per inteligjencen e larte, kaloi nga 8vjecarja e Gramshit, drejt e te 6 mujori i plepave!?
  Keta vertet jane “pasuri kombetare”, te cilet do ti benin nder cdo vendi te botes po ti kishte ne administraten shteterore, ndersa ne shqiptaret pa pike turpi i flakim ne rruge!? Une do te isha dakorde, qe ky Llalla pasi t’iu kete gjetur vendin parave dhe pasurise te vene me “djersen e ballit”, ashtu si edhe “kolegu” i tij Fullani te beje nje padi per te gjitha “padrejtesite” qe po i behen dhe me ne fund edhe ky si Fullani te kerkoj demshperblim per “trubullimin e gjakut”! Per prishjen e qetesise familjare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*