Basha: Ne nuk reflektojmë ndaj të këqijave, ndaj i përsërisim (!)

June 28, 2019 22:41

Basha: Ne nuk reflektojmë ndaj të këqijave, ndaj i përsërisim (!)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, edhe këtë të premte ka bërë një dalje për mediat në selinë blu. Në fjalën e tij, Basha iu ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve të mos e harrojnë fytyrën e Ramës, që sipas tij, është fytyra e të keqes, e etjes për pushtet.

Në deklaratën e tij, Basha tha:

“E kam thënë disa herë javët e fundit se 30 qershori do të jetë hapi fatal politik i regjimit kriminal në pushtet.  Më 30 qershor do të fillojë spiralja e rrëzimit të këtij regjimi drejt vdekjes së tij. Më mirë se çdo gjë, këtë rënie të pashmagshme, këto ditë, e shpreh figura prej zombi politik, e cila bredh, prej javësh, nëpër Shqipëri, duke u përpjekur të ringjallet me humorin banal, me mashtrimet bajate, me kërcënimet paranojake.

Ju ftoj ta shikoni mirë këtë fytyrë të përçudnuar nga pesha e krimit dhe e së keqes dhe të mos e harroni pamjen e saj. Neveria që sot shqiptarët ndjejnë për të nuk duhet të na bëjë ta harrojmë atë. Duhet ta fiksojmë mire fytyrën e së keqes. Mungesa e reflektimit ka qenë një mallkim shoqëror për ne si shoqëri. Ne, rrallë, kemi reflektuar pas të këqijave, prandaj i kemi përsëritur ato”.

E thënë nga kryetari i PD, kjo fjali e fundit është vërtet mbresëlënëse.

e.ll./dita

June 28, 2019 22:41
Komento

8 Komente

 1. Alban Dega June 28, 22:51

  Bashkebisedim virtual me Zef Hilat e Shqiperise

  A PAK GJAK KEMI DERDHUR PER KETA
  KRYEBANDITE !?

  – Jug e Veri jemi nje … Jemi Shqiperi !
  – Cfare beri Sali Berisha apo Edi Rama per
  Veriun !
  – Thirrini mendjes atdhetare e trurit shqiptar !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  O Zef Hilat e Shqiperise: po Bebe jeni ju qe tu cazite e tu ktheje ne kamikaze SaLike Lulush Mul Stanishic, Mona Cizme Floriri Lalezi !?
  Po si mund te hedhish Molotov mbi kokat e bijeve tu me uniforme policise qe paguhen me pak se cereku jot.
  Po cfare pret ti nga djemte e tu qe i perfshive ne akte te mirefillta terrori !
  Kush vret nje njeri vret mbare njerezimin, more antikrisht i mallkuar, more vrases ne tentative i Nene Terezes dhe Taliban i Voltana Saleh Ben Ladenit !
  Si malesor qe je a e di ti dhe talebanet e Voltana Hitlerit se pervecse me ligjin e drejtesine, pervecse me shtetin hyni ne gjak edhe me vellezerit e motrat, bijte e bijat e popullit tuaj dhe familjet e tyre ne baze te Kanunit te Lek Dugagjinit !
  A pak gjak te njeri- tjetrit derdhem ne 1997 e 2011 e per 46 vjet diktature per te derdhur edhe sot per karriket e pasurite, per kolltuket e vilat, per Blloqet e Lalezit, per Farkat e Linzat, per Kunet e Dhermite… per miliona e Xenit e Armines, per shkollat sa frengu pulen te Siborave e 13 banjot edhe per macet te Mona Cizmeve e Like Florinjeve ?
  A e di Zef Hila se per nje thirrje te nje 16 vjecari te Haklaje ne mitingun elektoral te qershorit 1997 me Bajram Curri te Tropojes, Sali Berisha dhe kamikazet e tij ia vune pushken brinje ne brinje tritolin, zjarrin e flaken shpi per shpi krejt Malesise se Gjakoves nga Fierza ne Keshin e Vujkut e nga Bytyci e deri ne Salce e Currajt e Eperm te Nikaj- Merturit .
  A nuk e di Zef Hila se vetem dy muaj me pare po ky Sali Berishe kishte urdheruar aeroplanet luftarake per mbrojtjen e Shqiperise nga pushtuesit e huaj, qe te godisnin me zjarr e me hekur, me bomba e Napalm Vloren e Fierin, Gjirokastren e Tepelenen, …Jugun e Shqiperise vetem per nje karrike presidenti te perjetshem me kembe mbi gjakun e kufomat e vellezerve tane te Jugut !
  A nuk e di se Sali Berisha mobilizoi e armatosi mijera mercenare veriore bile edhe serbe midis tyre per te gjakosur vellezerit tane te nje gjaku ndersa hirdhite e Milloshevicit gjakosnin Kosoven !?
  A e di se per tre muaj mars-korrik 1997 per ate kolltuk te gjakosur u vrane e sakatuan gati 10 mije shqiptare, gati po aq sa shfarosi Hitleri i Ballkanit Sllobodan Milloshevici be Kosove be vitet 1998-1999, ose dyfishi i shqiptareve te ekzekutuar nga ish diktatura gjakatare e Enver Hoxhes per gjysem shekulli katrahure komuniste ?
  A e di Zef Hila se per dy vite per ate thirrje femije u vrane 175 tropojane ose gati pesefishi i te ekzekutuarve ne fushe-beteja me diversantet dhe terroristet e Rankovicit dhe vendime Gjykate ligjore per krimi te renda ne 46 vjet diktature !?
  A e di se Sali Berisha e gjeti Bajjram Currin nje qytet alpin qelibar dhe e la me keq se nevojtore e Kandahar!
  A e ke pa cfare ndryshimi rrenjesor ka pesuar Vlora dhe ku ka mbete Shkodra gjate 6 vjeteve te fundit!
  Jo po Edi Rama eshte kunder Veriut!
  Jo po Edi Rama perkrah Jugun si Enveri !
  Po akoma nuk keni mesuar se vendlindja, Toka ku i ra koka Edi Rames eshte Shkodra dhe jo Tirana as Vlora !?
  Turp e faqja e zeze per telalle e papagalle te Beogradit e Athines, te Moskovit e Sali Sharovit ala Voltana Ademi qe perhapin shpifje e percarje te tilla te turpshme e cinike thellesisht e tmerresisht antishqiptare.
  Po ta leme vendlindjen se te gjithe shqiptaret kemi nje vendlindje- Shqiperine !
  Cilat jane faktet dhe e verteta cullak !?
  Tri here e pagoi Sali Berisha me taksat e shqiptareve dhe jo parate e Ram Halilit as te Shiqeres rrugen Bajram Curri -Valbone rrugen Koplik- Vermosh…
  Kater here i vodhen paret e shqiptareve kamikazet e tij ne Tropoje dhe Shkoder !
  Te dyja mbeten ne mes te rruges!
  Per tri vjet Edi Rama jo me paret e Kristaqit as te Nene Anetes por te shqiptareve i kreu dhe me cilesi evropiane !
  Cfare sollen ato per popullin e tyre.
  Pesefishimin e te ardhurave nga Turizmi malor. Jete me te mire, me te begate e qyteterim perendimor, qetesi e mireqenie shoqerore… asnje vrasje per gakmarrje ne ato shkrepa hakmarrjeje shekullore per tri vjet kur ne Shkoder jane kryer mbi 50 te tilla !,
  Solli, rikthimin deri nga Nju Jorku e Londra, Oslo e Zelanda e Re… te mbi 2000 imigranteve qe e pane se kishin lene Zvicren natyrore shqiptare per Bronxin e Hamtermakun se me kursimet e mbledhura me dy e tri pune e jete ne bodrume Harlemi nuk mund te blinin asnje kasolle qeni ne Bronx munden te ngrinin tri kulla e 10 shtepiza turistash edhe amerikane ne trollin e vet hyjnor nga bukuria e Legjenda nga mikepritja !
  Kryebashkiaku demokrat i Bajram Currit Besnik Dusha mobilizoi trurin tropojan per projekte zhvillimi per dhe bashkepunoi me kryeministrin e qeverine qendrore.
  Voltana zgjodhi karshillekun dhe Molotovet e Saleh Lulush Edi Mul Stanishicit… ndaj lutjeve te Rames per orojekte zhvillimi e perparimi, tritolin, djegjet e shkollave dhe revolucionin bolshevik Putino- Stalinist te Saplehut te Vicidolit dhe Lulezim Kaqolit !
  Une i drejtohem Voltana Ademit me Voltazh te Larte Serbo-Rus Vicidoli dhe te gjithe “patrioteve te cartun verior” me nje pyetje te thjeshte :
  – Kush eshte me ne Veri te Shqiperise Lepusha e Vermoshi, Keshi i Vujkut e Maja e Pejes, Valbona e Thethi… apo Qyteti i Shkodres !?
  I drejtohem Voltanes e jo Lulushit sepse e di se me njohurite e tij “ te shkelqyera” gjeografike do te me pergjigjet Konispoli !
  Keni qytetarine ti pergjigjeni kesaj pyetjeje shteruese perpara se ti fryni zjarrit dhe hidhni Molotovet e minat me sahat te percarjes vellavrasese e atdherrenuese Jugu kunder Veriut dhe Veriu kunder Jugut !
  Pergjigjuni ore me serbe se Milloshevici e Dacici, me antishqiptare se Toptani i Tropojes, me greke se Kali I Trojes, me djaj se vete Perandoria e Djallit Putanin qe na quante ne shqiptareve “ njerez me bisht “!
  Pergjigjuni ose shkoni ne rrote te semes bashke me Banden e Gangstereve tuaj politike, ologarkike biologjike dhe oturako- mediatike ala Rusia Today e Sputnike!
  Kjo eshte e verteta si Drita e Diellit o Zef Hilat e veriore e jugore.
  E verteta lakuriq pa Fake News Opinionesh ala Blendi Koran Toptanit, ala OraTv e Artur Zheleznov Kremlinit, ala 24 ore Fake News, ala Govorit Moskva , ala Te Paekspozuarit e vetekspozuar te RIA- GRU Ylli Gazidede Rakipit, ala Andi Krasta Shout, ala Syrit te Peshkaqeneve Serbe Xen Pekic Has- Vicidolit, ala Andi Bushat Izvjestias ….
  E ju Zef Hilat e djemte a kamikazet do paguani harxhet jo vetem me burg me ligj, por edhe ne gjak perjete me Kanun !
  E ju e djemte a kamikazet e juaj me Vetizolim e karantine nga SHBA e BE perjete !
  Ata nga avioni ne avione, nga Malibuja ne Dakar, nga Amsterdami ne Vjene nga Tajlanda ne Rio de Zhaneiro.
  Ku po shkoni vellezer e motra !
  Partite vijne e shkojne, lindin e vdesin, vriten e vetvriten, shkojne ne maje te pushtetit, por edhe ne fund te detit…
  Populli, shqiptaret e Shqiperia mbeten perjete, sa te jete njerezimi !
  Mendoni e duajini femijet e veten tuaj, duajeni e mendoni per te ardhmen e te miren tuaj e femijeve e familjeve tuaja, duajeni e Mbroni Shqiperine tone Shtojzovalle e Atdhene si shqiponja Folene !
  Mos u beni mish per topat e milionave te ketyre Kryemafiozeve krejt jashte kontrollit dhe ketyre Kryebanditeve te “ Bandes se Gangstereve “ te SaLikekracise ne veteshpartallim te vetezgjedhur!
  Mos luani me zjarrin, me ujin dhe me shtetin!
  Uji te mbyt!
  Zjarri te djeg!
  Shteti e ligji edhe te mbyt edhe te djeg e nuk te lejon as te qash !
  Shteti demokratik e ka zemren prej Ligji e Drejtesie te barabarte per te gjithe e jo prel Luigji te 14-te e LikeSaliqi “ Ligji jam une “

  Reply to this comment
 2. Alban Dega June 28, 23:25

  OI… OI…. OI… OIIIIIII
  BANDA NE PANIK
  MAFIA NE LEMERI !

  KUSH VAJTON PER PLURALIZMIN GJIGAND SHQIPTAR ?

  – Lum si ne per Presihorin qe kemi !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shqiperia me 3 milione banore ka:

  1- 20 here me shume parti se SHBA me 330 milione banore

  2- 10 here me shume se BE me 516 milione banore

  3- Dy shqiptare krijojne tri parti nga nje secili.dhe te dy bashke te treten

  4- Jemi rekordmen boteror per numri e partive per fryme popullsie

  E Presidenti i Shqiperise Ilir Meta vajton e kukate per mungese pluralizmi politik ne Shqiperi …
  Oi Oi Oi… Oiiiiii !
  Like Mona i nenes
  Ke te qajme me pare
  Lul Saleh Gerdecin
  A keta gomare
  Nate e dite kukasin
  Mbeten duke qare
  Vete djegin mandate
  Shqiperise i vene zjarr!
  Ligji dhe drejtesia
  U duken si varr !
  Eshte lufta per koken
  SPAK e BKH
  Ne pranga do ti marre!
  Oi Oi Oi… Oiiiiii !
  Panik Lemeri
  I terboi Vetingu
  Dhe Zonja Drejtesi
  Vdes impuniteti
  Rilind Shqiperi !
  Eshte mesazh hyjnor
  Nga vete Perendi
  Pa shtet ligjor
  Nuk ka Shqiperi
  Pa shtet ligjor
  Shteti eshte Sali!
  Lulush Karabush
  E Like Flori !
  Mona Cizme Lalezi
  Xen Fatmir Rruspi!
  Mul Noke Stanishic
  Oi Oi …Oiiiii
  Putin Molotov
  Djall Perandori
  Argate te Kalit Trojes
  E shkines Serbi !
  Oi…. Oi…. Oiiiiiii …
  Banda ne Panik
  Mafia ne Lemeri…!

  Reply to this comment
 3. Genc Atdheu June 28, 23:27

  Fyrtyra mizorie të të keqes anti shqiptare jeni ti, Saliu, Mediu e shumë tjerë që ju vinë pas… A s’u ngopet me gjak shqiptarësh, he qeni nanën ja u çiftë t’parit e t’mbramit!!!…

  Genc Atdheu

  Reply to this comment
 4. the american June 28, 23:33

  pirdh-pirdh edhe pak…
  pas ca ditesh flasim…

  Reply to this comment
 5. Ne June 28, 23:35

  Var veten ne hale or teveqel se nje fund i tmerrshem te pret me kete qe bere!

  Reply to this comment
 6. Amerikani June 28, 23:46

  O Bash sa eshte ora ?

  Reply to this comment
 7. alphade June 29, 10:31

  LULO ! Sa shume te vjen per shtat fabula e Ezopit: “Dhel-
  pra dhe ‘hallatet’ e Dashit” .Vazhdonte Dhelpra ta ndiqte nga pas duke shpresuar se Dashit do t’i binin hallatet qe
  t’i hante ajo. Por hallatet nuk i rane kurre Dashit dhe Dhe-
  pra mbeti vetem me “endrren” …..! Edhe ju zoti LUL vazh-
  doni te enderroni me kolltuqet e pushtetit……Sa kohe je
  nje klloun i Berishes kurre nuk do te “rritesh shtat” ,por jo
  ne kuptimin fizik se sa per kete,je mashalla por ne kupti-
  min e liderit. “Lekura e Shagrenit” cdo dite po vjen duke u
  rrudhur dhe perfundimi i nje njeriu te babezitur per push-
  tet,sic jeni ju, e paguan me kreshendo negativiteti. Kena-
  qu LULO me sa ke arritur sepse jeta eshte e gjate. Ishe
  thjeshte nje kamarier ne Rinas: Shkove ne Hollande dhe
  the se mbarove universitetin por “Dipllome” nuk ke para-
  qitur asnjehere, ose ke paraqitur variante te ndryshme
  “Dipllomash” qe nje zot e di se ku i ke siguruar. Duke si
  marifetci e dallaverexhi e ke humbur besimin sepse rrene
  aq shume sa i ngjan : “Bariut- delet- ujku” …. Rrethanat
  e sollen fale ketyre marifeteve arrite deri ne kupolen e PD
  dhe duke mos patur kellqe kapaciteti vete mbete gjithe
  kohen i varur pas “koqeve te dashit” ! Kjo “kumbore” e
  Kryetarit te partise eshte shume e rende per Ty, O LUL !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim